REKLAMA

Nowe komputery automatycznie poprawią grafikę w grach. Jest lista tytułów

Microsoft chce, by komputery Copilot+ były atrakcyjne także dla graczy. Już wkrótce na Windows 11 trafi Automatic Super Resolution - funkcja poprawiająca FPS-y w grach z pomocą AI. W jakich grach? Tu Microsoft zarzucił listą znanych i uwielbianych tytułów.

06.06.2024 11.46
Komputery Copilot+ automatycznie poprawią grafikę w grach. Jest lista tytułów
REKLAMA

W lutym bieżącego roku użytkownicy serwisu X (dawnego Twittera) Albacore i PhantomOcean3 pokazali, że w testowej wersji systemu Windows 11 w kanale Canary (Build 26052) posiadała ustawienie Automatic Super Resolution, opisaną jako "Użyj AI by usprawnić działanie niektórych gier".

I właściwie w tym punkcie na wiele tygodni utkwiło ustawienie, bez informacji od giganta z Redmond ani od Insiderów testujących funkcje systemu Windows. Aż do teraz, bowiem Microsoft właśnie oficjalnie opublikował informacje dotyczące funkcji.

REKLAMA

AI będzie poprawiać gry na Windowsie. Microsoft publikuję listę gier wspierających Automatic Super Resolution

Jak możemy przeczytać na stronie Microsoftu, Automatic Super Resolution (Auto SR) jest funkcją komputerów Copilot+ z procesorami Sanpdragon X Series, która "automatycznie ulepsza zestaw istniejących gier i zwiększa liczbę klatek na sekundę, zachowując szczegółową grafikę".

Funkcja Auto SR automatycznie obniża rozdzielczość renderowania gry, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę, a następnie wykorzystuje zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji, aby zapewnić ulepszoną grafikę w wysokiej rozdzielczości. Skutkuje to płynniejszą i bardziej szczegółową rozgrywką.

W momencie oficjalnego udostępnienia funkcji Auto SR będzie dostępne w następujących grach: BeamNG.drive, Borderlands 3, Control (dx11), Dark Souls III, God of War, Kingdom Come: Deliverance, Resident Evil 2, Resident Evil 3, Sekiro Shadows Die Twice, Sniper Ghost Warrior Contracts 2 oraz Wiedźmin 3.

Podobnie jak w testowej wydaniu systemu Windows, Auto SR można uruchomić z poziomu Ustawień systemu, a dodatkowo Windows będzie pokazywał powiadomienie gdy Auto SR będzie włączone.

Jednak jest haczyk - dostępność. Jak można się spodziewać, Auto SR będzie dostępne jedynie dla najnowszej wersji systemu Windows 11, a konkretniej 24H2 (lub nowszej). Aczkolwiek to nie jedyny wymóg, jaki stawia użytkownikowi Microsoft:

  • Komputer Copilot+ z procesorem Snapdragon® X Series z Hexagon NPU i zintegrowanym procesorem graficznym
  • Najnowsze sterowniki procesora graficznego i neuronowego
  • Rozdzielczość ekranu 1080p lub wyższa
  • Najnowsza wersja pakietu Auto Super Resolution Package

Dodatkowo są dwa wymogi dla gier, które chcemy uruchomić z Auto SR:

  • DirectX 11 lub DirectX 12
  • Emulowane platformy natywne x64 lub Arm64.

Nie są obsługiwane gry DirectX 11/12 korzystające z określonych formatów (takich jak formaty 10-bitowe), gry tylko x86 i inne graficzne środowiska uruchomieniowe, w tym DirectX 9, Vulkan, OpenGL.

Czytamy na stronie Microsoftu
Kup laptop
Media Markt
Microsoft Surface Laptop Copilot+
Media Markt
REKLAMA

Więcej na temat systemu Windows:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA