REKLAMA

Samsung Galaxy Watch otrzyma kapitalne nowe funkcje. Przydadzą się, jeżeli dbasz o zdrowie

Inteligentne zegarki Samsung Galaxy Watch staną się jeszcze bardziej inteligentne. Koreański producent do środka włoży funkcje znane ze smartfonów Galaxy S.

29.05.2024 14.31
Samsung Galaxy Watch otrzyma kapitalne nowe funkcje. Przydadzą się, jeżeli dbasz o zdrowie
REKLAMA

Galaxy AI była wyróżnikiem tegorocznych sztandarowych smartfonów z serii Samsung Galaxy S24. Funkcje sztucznej inteligencji w późniejszym terminie trafiły także do starszych modeli koreańskiego producenta – zeszłorocznych Galaxy S23, Z Fold 5 czy Z Flip 5 (oraz tabletów Tab S9 i nie tylko). Teraz przyszedł czas na kolejną istotną grupę urządzeń.

REKLAMA

Zegarki Samsung Galaxy Watch z pakietem Galaxy AI

Sztuczna inteligencja Galaxy AI zostanie wprowadzona przy następnej dużej aktualizacji zegarków Samsunga oznaczonej jako One UI 6 Watch, która ma bazować na najnowszym systemie operacyjnym Google Wear OS 5. Za jakie funkcje i procesy będzie odpowiadać pakiet Galaxy AI? Już biegnę z tłumaczeniem.

Przede wszystkim opcje AI pojawią się w aplikacji Samsung Health. Będzie to kilka nowych przydatnych rozwiązań związanych ze zdrowiem i aktywnością użytkownika zegarka Galaxy Watch:

  • Energy Score – funkcja, która ma pomóc zrozumieć kondycję dzięki analizie osobistych parametrów – m.in. średniego czasu snu, regularności czasu snu i czuwania, aktywności podczas dnia, tętna i zmienności tętna podczas spania;
  • Wellness Guide – to opracowane przez AI spersonalizowane motywujące porady, wskazówki, które bazują na założonych celach;
  • Udoskonalony algorytm snu AI – zapewnia bardziej rzeczowe, dokładniejsze informacje na temat snu - Funkcja Sleep Insighst została wyposażona w nowe wskaźniki, zapewniające dokładniejszą analizę;
  • W strefie tętna pojawią się nowe wskaźniki Aerobic Threshold, a w strefie Heart Rate Zone Anaerobic Threshold;
  • Nowa funkcja Workout Routine ma łączyć różne ćwiczenia w spersonalizowany pod określoną osobę trening;
  • Rowerzyści i biegacze skorzystają z funkcji Race, która śledzi postępu podczas treningów - sztuczna inteligencja ma analizować poprawę/pogorszenie wydajności na tych samych trasach;

Wiele z tych funkcji będzie wymagać połączenia ze smartfonem Samsung Galaxy (niekoniecznie z najnowszymi modelami). Jak widać, sztuczna inteligencja w zegarkach koreańskiego giganta technologicznego tak naprawdę przede wszystkim rozwija dotychczasowe funkcje i dodaje opcje związane z monitorowaniem zdrowia, a więc AI wspiera najróżniejsze algorytmy przetwarzane przez zegarek i jego czujniki.

Pakiet Galaxy AI w zegarkach Samsunga z pewnością wydaje się przydatny, choć nie robią tak dużego wrażenia, jak Galaxy AI w smartfonach Koreańczyków. Tu możemy korzystać m.in. z tłumaczenia rozmowy w czasie rzeczywistym.

Kto będzie mógł skorzystać z nowych opcji AI?

Tak naprawdę, jeśli masz dowolny zegarek Samsung Galaxy Watch oparty na systemie Google WearOS z serii Watch 4, 5 lub 6 to prędzej czy później otrzymasz aktualizację do systemu operacyjnego One UI 6 Watch z pakietem Galaxy AI. Program beta powinien zostać uruchomiony już niebawem (w czerwcu), natomiast aktualizacja "dla wszystkich" powinna pojawić się później w tym roku.

Oprócz pakietu Galaxy AI posiadacze Galaxy Watchów zyskają też wszystkie nowości, jakie zostaną wprowadzone do systemu Wear OS 5 Google. Warto będzie zaktualizować zegarek Samsunga.

IDŹ DO SKLEPU
Media Markt
Samsung Galaxy Watch 6
Media Markt
REKLAMA

Więcej na temat sprzętu Samsunga znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA