REKLAMA

Windows sam odpisze na twoje SMS-y. Wcześniej będzie musiał je przeczytać

Windows niebawem zyska przydatną funkcję. System pozwoli ci na szybkie napisanie SMS-a jednym kliknięciem.

31.05.2024 17.40
Windows sam odpisze na twoje SMS-y. Wcześniej będzie musiał je przeczytać
REKLAMA

Wszystko dzięki temu, że funkcja Phone Link (będąca integralną częścią systemu Microsoftu – a przynajmniej "jedenastki") zyskała przydatną opcję. Pozwoli łatwo odpowiedzieć na SMS-y, jeśli mamy podłączony do komputera smartfon z systemem Android. Bez pisania i zastanawiania się.

REKLAMA

Windows przeczyta SMS-y i odpowie za ciebie

Na blogu Microsoftu producent ogłosił, że system otrzymał kilka nowych i przydatnych rozwiązań. Zdecydowanie najciekawszym z nich jest dodanie do Phone Link opcji sugerowanych odpowiedzi. Opcja umożliwia szybkie napisanie SMS-a za pomocą jednego kliknięcia.

Jak to ma działać? Bardzo prosto – sztuczna inteligencja "przeczyta" wiadomość, którą otrzymałeś i na tej podstawie wygeneruje trzy przykładowe guziki z gotowymi odpowiedziami w zależności od kontekstu. Na przykładzie tego, co pokazał Microsoft, widzimy, że w wiadomości padło proste pytanie "jak mija twój dzień?". Jedno kliknięcie umożliwi szybkie odpisanie zaproponowanymi przez usługę Microsoftu zdaniami. Specyfika rozwiązania sprawia, że to tak naprawdę Windows pisze odpowiedzi, a my jedynie możemy z nich skorzystać.

(źródło: Microsoft)

Wydaje się, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, bo z zasady SMS-y nie są długimi wypowiedziami, a krótkimi komunikatami obejmującymi najwyżej parę zdań. Zamiast pisać coś na klawiaturze komputera, klikniemy jeden przycisk i odpowiedź gotowa. Jeśli aktywnie korzystacie z Gmaila, to powinniście wiedzieć, że podobne rozwiązanie dostępne jest w popularnej poczcie Google’a – jednym kliknięciem można odpisać na wiadomość w języku angielskim.

Nowa funkcja w aplikacji Phone Link ma być domyślnie włączona, więc jeśli ma się odpowiednią wersję oprogramowania, to nie trzeba grzebać w ustawieniach i nic włączać. Jako że rozwiązanie działa trochę odmiennie od popularnych czatbotów AI i zamiast generowania całego tekstu wyświetla kilka kontekstowych opcji, nie powinna sprawiać problemów w zakresie wysyłanych wiadomości.

Jako że propozycje gotowych wiadomości są generowane w chmurze, to w istocie Windows (a raczej usługa w chmurze odpowiedzialne za odpowiedzi) będzie czytać użytkownikom SMS-y, nawet jeśli się to komuś nie podoba. Możemy się jednak spodziewać, że rozwiązanie jest zabezpieczone szeregiem technik szyfrowań i innych.

Warto dodać, że funkcja została udostępniona testerom systemu Windows, którzy korzystają z aplikacji Phone Link w wersji 1.24051.98 i nowszej. Rozwiązanie powinno w niedalekiej przyszłości trafić również do oficjalnego wydania systemu operacyjnego Microsoftu.

REKLAMA

Więcej na temat nowości w systemie Microsoft Windows piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA