REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Generator, który nie wymaga paliwa. Niesamowite osiągnięcie Koreańczyków

Przy okazji Szczytu Klimatycznego COP 28 zaprezentowano pierwszy na świecie generator elektromagnetyczny, który nie zużywa paliwa.

17.12.2023
10:01
Generator, który nie wymaga paliwa. Niesamowite osiągnięcie Koreańczyków
REKLAMA

W związku z przyjętym celem osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. wiele firm na całym świecie poszukuje kreatywnych sposobów walki z kryzysem klimatycznym i opracowuje technologie wspierające zieloną energię.

REKLAMA

Sztuczna Inteligencja i prawo Faradaya

Instytut Badawczy SEMP z Korei Południowej opracował oparty na działaniu Sztucznej Inteligencji (AI) inteligentny generator elektromagnetyczny (AISEG).

Technologia ta została zaprezentowana podczas COP 28, konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w 2023 r., podczas której większość światowych przywódców zgodziła się na odejście od paliw kopalnych.

Jak można przeczytać w informacji udostępnionej przez SEMP:

Cewki nowego generatora są sposobem na produkcję czystej energii - takiej, której świat potrzebuje, aby ograniczyć emisje i utrzymać przy życiu ducha porozumień paryskich. Prezentujemy przełomową technologię, która zachwyciła ekspertów. Inteligentny generator elektromagnetyczny AI to przyszłość energetyki.

Technologia ta - jak wprost przyznają jej twórcy - ma na celu zrewolucjonizowanie wytwarzania energii poprzez zapewnienie stałej częstotliwości wyjściowej bez konieczności stosowania jakiegokolwiek paliwa.

Więcej o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie energii odnawialnej przeczytasz na Spider's Web:

Domy, statki, samoloty

Według przedstawicieli SEMP z Korei Południowej ta innowacja jest skalowalna i może być stosowana w elektrowniach, domach, które nie są podłączone do sieci energetycznej, pojazdach elektrycznych bez potrzeby ładowania lub tankowania, a także w statkach, samolotach i telefonach komórkowych. Tak naprawdę może ona znaleźć zastosowanie wszędzie, gdzie potrzebna jest energia elektryczna.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod wytwarzania elektryczności, które opierają się na paliwach kopalnych AISEG działa w oparciu o podstawowe zasady elektromagnetyczne, wykorzystując nieobrotowe systemy wytwarzania energii oparte na prawie Biota-Savarta i prawie Faradaya.

Przedstawiciele SEMP twierdzą także, że opracowana przez nich technologia generuje energię elektryczną z niezwykłą wydajnością i stałą częstotliwością wyjściową stymulowaną przez stabilne pola magnetyczne.

REKLAMA

Pola magnetyczne są tworzone przez specjalne zwoje i sygnały generowane przez AI. Naukowcy zaprojektowali to urządzenie kierując się w pierwszej kolejności zasadami zrównoważonego rozwoju i zerowej emisji gazów cieplarnianych.

Do zalet nowego generatora należy jego modułowa budowa. Pozwala ona na jego skalowalność i adaptację. Jednocześnie niskie koszty użytkowania i minimalne wymagania infrastrukturalne sprawiają, że jest to rozwiązanie, które daje nadzieję na opłacalne i przyjazne dla środowiska generowanie energii elektrycznej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA