Generator, który nie wymaga paliwa. Niesamowite osiągnięcie Koreańczyków
Przy okazji Szczytu Klimatycznego COP 28 zaprezentowano pierwszy na świecie generator elektromagnetyczny, który nie zużywa paliwa.
W związku z przyjętym celem osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. wiele firm na całym świecie poszukuje kreatywnych sposobów walki z kryzysem klimatycznym i opracowuje technologie wspierające zieloną energię.
Sztuczna Inteligencja i prawo Faradaya
Instytut Badawczy SEMP z Korei Południowej opracował oparty na działaniu Sztucznej Inteligencji (AI) inteligentny generator elektromagnetyczny (AISEG).
Technologia ta została zaprezentowana podczas COP 28, konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w 2023 r., podczas której większość światowych przywódców zgodziła się na odejście od paliw kopalnych.
Jak można przeczytać w informacji udostępnionej przez SEMP:
Cewki nowego generatora są sposobem na produkcję czystej energii - takiej, której świat potrzebuje, aby ograniczyć emisje i utrzymać przy życiu ducha porozumień paryskich. Prezentujemy przełomową technologię, która zachwyciła ekspertów. Inteligentny generator elektromagnetyczny AI to przyszłość energetyki.
Technologia ta - jak wprost przyznają jej twórcy - ma na celu zrewolucjonizowanie wytwarzania energii poprzez zapewnienie stałej częstotliwości wyjściowej bez konieczności stosowania jakiegokolwiek paliwa.
Więcej o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie energii odnawialnej przeczytasz na Spider's Web:
Domy, statki, samoloty
Według przedstawicieli SEMP z Korei Południowej ta innowacja jest skalowalna i może być stosowana w elektrowniach, domach, które nie są podłączone do sieci energetycznej, pojazdach elektrycznych bez potrzeby ładowania lub tankowania, a także w statkach, samolotach i telefonach komórkowych. Tak naprawdę może ona znaleźć zastosowanie wszędzie, gdzie potrzebna jest energia elektryczna.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod wytwarzania elektryczności, które opierają się na paliwach kopalnych AISEG działa w oparciu o podstawowe zasady elektromagnetyczne, wykorzystując nieobrotowe systemy wytwarzania energii oparte na prawie Biota-Savarta i prawie Faradaya.
Przedstawiciele SEMP twierdzą także, że opracowana przez nich technologia generuje energię elektryczną z niezwykłą wydajnością i stałą częstotliwością wyjściową stymulowaną przez stabilne pola magnetyczne.
Pola magnetyczne są tworzone przez specjalne zwoje i sygnały generowane przez AI. Naukowcy zaprojektowali to urządzenie kierując się w pierwszej kolejności zasadami zrównoważonego rozwoju i zerowej emisji gazów cieplarnianych.
Do zalet nowego generatora należy jego modułowa budowa. Pozwala ona na jego skalowalność i adaptację. Jednocześnie niskie koszty użytkowania i minimalne wymagania infrastrukturalne sprawiają, że jest to rozwiązanie, które daje nadzieję na opłacalne i przyjazne dla środowiska generowanie energii elektrycznej.