REKLAMA

OnePlus 12 może stać się prawdziwym fotograficznym smartfonem

Przecieki o nowych smartfonach sprawiają, że kilka miesięcy przed premierą urządzeń wiemy o nich już praktycznie wszystko. I w przypadku nadchodzącego OnePlus’a 12 jest bardzo podobnie - mamy dopiero połowę roku, a wiemy już naprawdę wiele, mimo że jego debiut odbędzie się w grudniu tego roku.

26.06.2023 17.01
OnePlus 12 może stać się prawdziwym fotograficznym smartfonem
REKLAMA

Nadchodzący smartfon OnePlusa zyska kilka nowości. Obok oczywiście nowego, sztandarowego procesora Qualcomm Snapdragon, sprzęt ma otrzymać ulepszony zestaw aparatów - w tym teleobiektyw peryskopowy, o czym poinformowaliśmy w maju. Jednak to nie koniec w kwestii możliwości fotograficznych.

REKLAMA

OnePlus 12 zyska ulepszone aparaty. Firma wyceluje w mobilną fotografię

Jeszcze kilka lat temu zupełnym standardem był fakt, że smartfony OnePlus odbiegały fotograficznie od konkurencji. Producent za czasów modeli 5, 6, 7 tworzył tzw. zabójców flagowców, które miały przede wszystkim oferować świetną wydajność, aparaty natomiast były drugorzędnym aspektem.

Jednak od modelu 9 Pro firma podjęła współprace z Hasselblad, a nowsze OnePlusy oferują naprawdę dobre możliwości fotograficzne. I nadchodzący OnePlus 12 może okazać się jeszcze bardziej skierowany ku foto. A to dlatego, że według najnowszych doniesień smartfon ma zaoferować jeszcze bardziej zaawansowany zestaw trzech kamer.

Główny ma bazować na 50-Mpix matrycą z serii Sony IMX9, czyli jest szansa, że otrzyma 1-calową jednostkę IMX989 znaną m.in. z Xiaomi 13 Ultra, ultraszeroki kąt również ma zyskać 50 Mpix sensor, a peryskopowy teleobiektyw będzie bazował na 64 Mpix matrycy OmniVision OV64B. I co ciekawe, jest prawdopodobieństwo szansa, że okrągła wyspa na aparaty zostanie umiejscowiona nie na boku, a środku - tak jak to jest w przypadku przykładowo ostatnio wydanego realme 11 Pro(+).

Co jeszcze wiemy na temat OnePlusa 12? Sprzęt będzie bazował na sztandarowym procesorze Snapdragon 8 Gen 3, zaoferuje zaoblony po bokach wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 2K od Samsunga, a smartfona zasili bateria o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 150 W. Obecny model OnePlus 11 ma do dyspozycji 100 W ładowanie po kablu, a więc byłaby to całkiem duża zmiana.

REKLAMA

Kiedy premiera OnePlusa 12?

Premiera OnePlusa 12 w Chinach ma podobno odbyć się już w grudniu tego roku. Jeśli patrzeć natomiast na wcześniejsze poczynania firmy, globalny debiut ma zazwyczaj miejsce po kilku tygodniach od chińskiego debiutu.

Jeśli zatem smartfon faktycznie zostanie pokazany światu w grudniu, możemy się spodziewać, że w Polsce będzie dostępny w styczniu lub lutym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA