REKLAMA

Motus Pro 8,5 Lite - zwinna i lekka hulajnoga w dobrej promocji. Biedronka kusi atrakcyjną ceną

Biedronka w swoim internetowym sklepie już od dłuższego czasu ma w swojej ofercie hulajnogi, a nawet rowery elektryczne. Teraz za sprawą promocyjnego kodu dużo taniej zgarnąć można elektryczną hulajnogę firmy Motus. To sprzęt, który swego czasu testowaliśmy – i zachwaliliśmy.

02.05.2023 11.44
Motus Pro 8,5 Lite - zwinna i lekka hulajnoga w dobrej promocji. Biedronka kusi atrakcyjną ceną
REKLAMA

Standardowa cena hulajnogi Motus Pro 8,5 Lite wynosi 3300 zł, ale po wpisaniu kodu rabatowego ("Home1300") kwota spada do 1999 zł. I porównując z ofertami innych sklepów, jest to najkorzystniejsza suma. Na przykład w Media Markt – również z kodem – zapłacimy obecnie 2300 zł, a w Decathlonie 2600 zł, choć bez żadnej promocji.

REKLAMA

W tym modelu kluczowy jest dopisek "Lite". Mamy do czynienia z hulajnogą nieco lżejszą niż w przypadku modelu Pro 8,5. Pojazd waży 17 kg. Może wydawać się to całkiem sporo, ale jest to masa, która nie powinna stwarzać problemu przy wprowadzeniu jednośladu po schodach czy gdy wchodzimy z nim do komunikacji miejskiej. Hulajnogę łatwo i wygodnie można złożyć, więc jej transport nie jest problematyczny.

Wprawdzie cięższego pojazdu w ofercie Biedronki (jeszcze?) nie ma, więc jeżeli chcecie zrobić zakupy akurat w Biedronka Home to nie macie wyboru, ale miejcie świadomość, gdzie producent poszedł na kompromis w lżejszym sprzęcie. Tylne koło w modelu Lite jest pełne, a w 8,5 Pro – pompowane. Jest też mniejszy silnik o mocy 350 W. Zasięg wynosi 35 km, ale jak zwykle sporo zależy od wagi użytkownika, warunków i terenu. Maksymalny udźwig Lite wynosi 120 kg.

Chudszy nie znaczy gorszy

Mimo tych kilku kluczowych zmian względem cięższego (i droższego) modelu, Lite i tak wydaje się bardzo dobrą hulajnogą do miasta. Jak pisał Szymon, który porównywał oba pojazdy:

Wybór odpowiedniego modelu tak naprawdę w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli hulajnogą poruszamy się głównie po wygodnych ścieżkach rowerowych i szosach, lżejsza wersja Lite w zupełności nam wystarczy. Zwłaszcza, że w razie konieczności nią również pokonamy niski krawężnik.

REKLAMA

Cena jest atrakcyjna, więc jeżeli chcecie mieć wygodną, zwinną i naprawdę porządnie wykonaną hulajnogę do miasta, to promocja w Biedronka Home jest bardzo kusząca. Przy okazji można trzymać kciuki, aby oferta wzbogaciła się o model Pro 10, którego zasięg na jednym ładowaniu wynosi aż 70 km! Przy podobnej zniżce mógłby to być wiosenny zakupowy hit.

A jeżeli interesuje was jazda ze wsparciem, ale na nieco większych kołach, to dodam, że Biedronka przeceniła też elektryczne rowery, o których niedawno pisaliśmy. Model, który swego czasu testowałem i polecałem, obecnie można kupić za 5 tys. zł, co też jest solidną okazją.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA