REKLAMA

Rowery elektryczne polskiej marki w Biedronce. Jeden z nich testowaliśmy i był zaskakująco dobry

Internetowy sklep Biedronki – Biedronka Home – na wiosnę z przytupem wjeżdża w elektromobilność. Po dużej promocji na elektryczną hulajnogę, w ofercie znajdziemy sporo e-rowerów łódzkiej firmy TrybEco.

23.04.2023 15.57
trybeco
REKLAMA

"Dotychczas uważałem, że posiadanie roweru górskiego w mieście to trochę marnowanie potencjału" – pisałem, recenzując model Fantom 2022. Pojazd bardzo mnie zaskoczył, bo okazało się, że grube opony i wygląd raczej kojarzony z bezdrożami sprawdzają się w mieście. Ale czy faktycznie to zastosowanie powinno być dziwne? Dziurawe chodniki, wysokie krawężniki i nierówne drogi pozwalały e-rowerowi się wykazać. I tak też było.

REKLAMA

Elektryczne wsparcie sprawia, że można wyjść na rower nawet wtedy, gdy ci się po prostu nie chce. Miałem takich dni sporo, a Fantom 2022 przekonywał solidnymi argumentami: tylko do lasu obok. A jak coś, to włączysz wsparcie. Owszem, każdy elektryk to gwarantuje, ale tu mówimy o innej jeździe – po lasach, polach, wertepach, których w mieście okazuje się być całkiem sporo, ale też wszystkich innych miejskich nierównościach i niedoskonałościach.

Teraz rower dostępny jest w ofercie Biedronka Home

Zmieniła się nazwa, X wskoczył na miejsce 2022, ale to ten sam pojazd. Jak widać internetowy sklep Biedronki czuje wiosnę i rozszerza ofertę o pojazdy ze wspomaganiem. Ciągle jeszcze dostępna jest promocja na elektryczną hulajnogę. Oszczędza się 1,5 tys. zł, ale trzeba pamiętać, że sprzęt ma swoje ograniczenia.

Jeżeli chodzi o rowery TrybEco, to w Biedronce Home znajdziemy jeszcze:

  • Compacta – składak, który według deklaracji przejedzie do 50 km na jednym ładowaniu, a kosztuje 3999 zł
  • Compacta 20 – większa (19 kg w porównaniu do 17 kg) i mająca większy zasięg (do 60 km) wersja składaka – 5499 zł
  • Terra X – "góral", którego moc wynosi 250 W, a pojemność baterii 10,4 Ah – 5999 zł
  • Fantom X – wspomniany model, kosztujący 6499 zł
  • Luna – "Holenderka" do miasta, o mocy 250 W i baterii 14,5 Ah – 5999 zł
  • Fantom Trekking – rower do miasta, ale w wersji "męskiej", o mocy 250 W i pojemności baterii 10 Ah
REKLAMA

Przedstawiciele TrybEco jakiś czas temu prognozowali, że przez najbliższych 6 lat ma potroić się liczba rowerów elektrycznych na rynkach zachodnich. W Polsce wzrost ma być nawet siedmiokrotny. Obecność pojazdów w ofercie internetowego sklepu Biedronki być może sprawi, że e-rowery będą dla Polaków jeszcze łatwiej dostępne. Ciekawe, czy Biedronka poprzestanie na tych modelach, czy wzorem choćby elektroniki rozszerzy swoją ofertę o innych producentów.

A jak to wygląda cenowo? Na razie rowery TrybEco w Biedronce wycenione są tak samo, jak na stronie producenta i innych sklepach. Na ewentualne przeceny trzeba poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA