Tak zginęło najstarsze drzewo w Polsce. Dąb Chrobry przegrał z ludzką głupotą
Dąb Chrobry już kolejny rok z rzędu nie wypuścił liści. Byłe już najstarsze drzewo w Polsce nie żyje. W 2014 roku zostało podpalone i od tamtej pory powoli, ale systematycznie umierało. Dąb Chrobry pamiętał średniowiecze, przeżył dwie wojny światowe i mnóstwo innych konfliktów. Poległ w starciu z ludzką głupotą.

REKLAMA

