REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social media /
  5. Social Media - Poradniki

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Jak je przywrócić i zobaczyć?

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze? Można odzyskać i przywrócić konwersację. Jest na to kilka sposobów. Oto nasza instrukcja krok po kroku.

15.11.2021
8:26
facebook nie dziala instagram messenger problem
REKLAMA

Niektórzy bardzo drobiazgowo prowadzą swoją skrzynkę odbiorczą w komunikatorach internetowych, usuwając niepotrzebne rozmowy by zachować czytelność i porządek. Czasem jednak dana rozmowa bywa usuwana zbyt raptownie. Okazuje się potem, że przydałoby się do niej wrócić z uwagi na treść w niej zawartą.

REKLAMA

Na szczęście odzyskiwanie usuniętych wiadomości jest na Messengerze bardzo proste. Nie są to co prawda oczywiste sposoby i nie każdy samodzielnie je odkryje. Dlatego też spieszę z pomocą. Bez obaw: czynności do zrealizowania, opisane w tym poradniku, potrwają raptem kilka chwil.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Pierwsza metoda: sprawdzić archiwum.

Messenger domyślnie nie usuwa od razu wiadomości, a kieruje je do miejsca, które nazywa się archiwum. Pełni ono rolę swoistego śmietnika, odpowiednika Kosza w Windowsie. Rozmowy są usunięte z interfejsu Messengera, ale nadal można je odzyskać z archiwum – przynajmniej dopóki nie zostaną i z niego usunięte.

Jak odzyskać wiadomości z Messengera? Warto sprawdzić archiwum

Do archiwum można się udać klikając na miniaturę profilu użytkownika w prawym górnym rogu aplikacji. Następnie w sekcji Preferencje należy kliknąć na Zarchiwizowane czaty.

Jak przywrócić usuniętą konwersację na Messenger? Prawdopodobnie znajduje się w archiwum

Pojawi się lista wszystkich przeniesionych do archiwum konwersacji. Wystarczy przytrzymać dłużej palec na rozmowie przeznaczonej do przywrócenia, a następnie wskazać Cofnij archiwizację. Wiadomości wrócą do interfejsu głównego aplikacji.

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze? Druga metoda: na prośbę do Facebooka.

Każdy podmiot przetwarzający cyfrowe dane swoich użytkowników jest na terenie Unii Europejskiej prawnie zobowiązany do informowania użytkownika o swoich działaniach a także ma obowiązek wysłać użytkownikowi wszystkie zgromadzone na jego temat dane, jeżeli ten sobie tego zażyczy. A tak się składa, że Facebook nie od razu usuwa na swoich serwerach wiadomości, które jego użytkownicy usunęli ze swoich aplikacji. Można to wykorzystać.

Przywracanie wiadomości Messenger. Żądanie danych od Facebooka

By zażądać od Facebooka swoich danych, ponownie należy kliknąć w miniaturę zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu interfejsu. Tym razem jednak należy kliknąć w Ustawienia konta w sekcji Konto.

Program do odzyskiwania wiadomości z Messengera nie będzie potrzebny. Facebook ma taką usługę

Następnie w sekcji Twoje informacje należy kliknąć w Pobieranie Twoich informacji.

Jak odzyskać wiadomości z Messengera na telefonie? Można zażądać tego od Facebooka
REKLAMA

Na następnym ekranie Facebook zapyta się o dane, jakie użytkownik chce pobrać. Należy wybrać Wiadomości, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przy okazji pobrać pozostałe dane.

Dane nie zostaną udostępnione od razu. Proces ich przygotowywania i wysłania w ekstremalnym przypadku może potrwać nawet kilka dni, choć zazwyczaj dzieje się to dużo szybciej. Gdy archiwum będzie gotowe do pobrania, Facebook wyśle użytkownikowi stosowne powiadomienie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA