REKLAMA

Windows 7 i Windows 8.1 żegnają Internet Explorera. Ruszyła automatyczna aktualizacja do Edge’a

Microsoft Edge po raz pierwszy pojawi się na starszych od Windowsa 10 systemach Microsoftu. Od niedawna można go było pobrać i zainstalować ręcznie. Niebawem nawet to nie będzie potrzebne.

20.06.2020 08.51
microsoft edge faq
REKLAMA

Microsoft Edge w swojej pierwotnej wersji dostępny był wyłącznie na Windowsa 10 – nie tylko bez wersji na systemy konkurencji, ale i nawet starsze edycje OS-ów Microsoftu. Dopiero z czasem jego twórcy zrozumieli, że bez wersji na popularne platformy mobilne o sukcesie nie może być mowy. Zupełnie nowy Edge – tym razem będący nakładką na Chromium – jest przeglądarką w pełni multiplatformową. W tym zgodną z Windowsem 7 i Windowsem 8.1.

REKLAMA

Edge na starych Windowsach zastępuje wysłużonego i porzuconego lata temu Internet Explorera. Przeglądarkę, której i tak niemal nikt nie chce używać – poza nielicznymi nieświadomymi istnienia alternatyw, tudzież zmuszeni do IE za sprawą jakiejś starej, niezgodnej z niczym innym aplikacji webowej.

Internet Explorer odchodzi do lamusa na Windows 7 i Windows 8.1. Automatyczna aktualizacja wprowadza przeglądarkę Microsoft Edge

REKLAMA

Na domyślnych ustawieniach obu systemów przeglądarka zostanie pobrania i zainstalowana automatycznie. Jednak w przeciwieństwie do aktualizacji dla Windowsa 10, w Siódemce i Ósemce Edge nie zastąpi Internet Explorera i nie zmieni systemowych ustawień domyślnej przeglądarki. Będzie więc nieco trudniej zauważyć, że coś się zmieniło.

Windowsowi 7 wygasło wsparcie techniczne na początku bieżącego roku, co oznacza, że udostępnienie temu systemowi przeglądarki Edge jest swego rodzaju bonusem od Microsoftu. Należy jednak mieć na uwadze, że przeglądarka ta na tym systemie będzie serwisowana raptem do lipca 2021 r., podobnie jak Chrome. Po tym czasie już zdecydowanie trzeba będzie myśleć o przesiadce na nowszego Windowsa, lub system konkurencji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA