REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Surface Duo zadebiutuje już w dniu premiery z przestarzałymi podzespołami

Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy specyfikację sprzętową telefonu Microsoftu z dwoma wyświetlaczami. Jego budowa niezmiennie pozostaje bardzo unikalna. Podzespoły mogą jednak rozczarować niejednego nabywcę.

16.05.2020
10:54
microsoft-surface-duo-7
REKLAMA
REKLAMA

Redakcji Windows Central udało się dotrzeć do informacji o specyfikacji sprzętowej Surface’a Duo. Czytając opublikowaną tabelkę mamy nadzieję, że telefon ten nie będzie należał do najdroższych. Co prawda podzespoły ma dość przyzwoite i prawdopodobnie pozwolą one na komfortową pracę z urządzeniem, ale nie da się nie zauważyć, że są to już stare układy scalone – a konkurujące z Surface Duo telefony korzystają już z nowszych, szybszych i bardziej energooszczędnych procesorów.

Atutem Surface Duo pozostają niezmiennie jego dwa wyświetlacze przy zachowanej relatywnie niskiej grubości całego urządzenia. Mowa o dwóch 5,6-calowych ekranach AMOLED pracujących w rozdzielczości 1800 z 1350 pikseli każdy z obsługą Surface Pen. Duo ma 4,8 mm grubości i pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z planowaną aktualizacją do Androida 11.

Surface Duo – specyfikacja sprzętowa.

 class="wp-image-1012952"

Za wydajność telefonu odpowiadać będzie procesor Snapdragon 855 z 6 GB RAM. Klienci będą mieli dwie wersje telefonu do wyboru: z 64 GB oraz 256 GB pamięci masowej. Warto dobrze wybrać już w momencie zakupu, bowiem Surface Duo nie będzie zawierał wbudowanego czytnika kart pamięci.

Urządzenie prawdopodobnie nie będzie też królem mobilnej fotografii – choć z tym werdyktem jednak warto się wstrzymać chociaż do pierwszych testów. Jego 11-megapikselowy aparat będzie się składał z pojedynczego obiektywu (f/2.0, 1,12 um).

Sprzęt prawdopodobnie nie będzie się też wyróżniał długim czasem pracy bez ładowania. Microsoft wyposażył Surface’a Duo w akumulator o pojemności 3460 mAh z systemem szybkiego ładowania USB-C, ale bez obsługi ładowania bezprzewodowego. Telefon nie zawiera też modułu 5G ani NFC.

REKLAMA

Trzymamy kciuki by chociaż nie był drogi.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA