REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Kolejny powód do porzucenia Windowsa XP daje użytkownikom Apple

Użytkownicy Windows XP naprawdę powinni zastanowić się nad przesiadką. Nie tylko Microsoft po kilku odroczeniach wreszcie wydał wyrok i uśmiercił swój zaprezentowany 14 lat temu system operacyjny, ale też kolejne aplikacje, takie jak iTunes od Apple, przestają na nim działać.

23.04.2015
13:31
Kolejny powód do porzucenia Windowsa XP daje użytkownikom Apple
REKLAMA
REKLAMA

Windows XP zadebiutował w 2001 roku. Od tego czasu pojawiło się już kilka generacji desktopowego systemu operacyjnego z Redmond: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Do tego już za trzy miesiące ma debiutować Windows 10. Nadal jednak miliony osób korzysta na swoim sprzęcie z przestarzałego oprogramowania.

Użytkownicy Windows XP muszą dzisiaj pogodzić się z wieloma niedogodnościami.

windows_xp

Nie tylko Microsoft zakończył już wsparcie tego systemu i można zapomnieć o aktualizacjach - co jest oczywiście zrozumiałe - ale też deweloperzy przestają dbać o to, by ich oprogramowanie działało na systemie operacyjnym, który został zaprezentowany niemal półtorej dekady temu.

Jedną z firm która nie zadbała o odpowiednie wsparcie Windows XP jest Apple. Problemy mają użytkownicy oprogramowania iTunes, które służy do zarządzania pamięcią iPhone’ów i iPadów oraz słuchania muzyki i oglądania materiałów wideo kupionych w iTunes Store. Nie działa logowanie się do sklepu, moduł zakupów oraz synchronizacji.

Jak na razie nie ma rozwiązania tego problemu.

iTunes-icon

Użytkownicy próbujący wykonać jakiekolwiek czynności w iTunes zainstalowanym na komputerze z systemem Windows XP dostają zwrotny komunikat o błędach oznaczonych 0x80090326 lub –50. Związane jest to z zabezpieczeniami wykorzystywanymi przez Apple, a problem pojawia się w momencie próby zalogowanie na konto Apple ID.

REKLAMA

Błąd nie jest związany z aktualizacją iTunes, a protokołem logowania. Zainstalowanie starszej wersji aplikacji od Apple nie rozwiąże problemu. Nie wiadomo też, czy Apple zdecyduje się naprawić usterkę, czy zostawi użytkowników Windows XP na lodzie. Nawet jeśli jednak tak się stanie, to trudno winić firmę z Cupertino.

To sami użytkownicy powinni wreszcie zaktualizować Windows XP do nowszej wersji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA