REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Deweloperski telefon Firefox OS trafił do sprzedaży w cenie poniżej 600 zł

Pod koniec lutego Mozilla zapowiedziała nową wersję systemu Firefox OS, a wraz z nią nowe urządzenia z tym OS-em. Wśród sprzętów znajdował się referencyjny model o nazwie Flame. Właśnie trafił on do sprzedaży.

28.05.2014
10:55
Deweloperski telefon Firefox OS trafił do sprzedaży w cenie poniżej 600 zł
REKLAMA

Referencyjny model Flame powstał przy współpracy Mozilli oraz firmy T2Mobile, która zajmuje się produkcją smartfona. Sprzęt należy do tzw. średniej półki, ale – podobnie jak początkowo Nexusy – powstał z myślą głównie o deweloperach. Dlatego też Mozilla zapowiada, że urządzenie zawsze będzie miało najnowszą wersję systemu Firefox OS, włącznie z dystrybucjami w wersji beta. Poza tym, co dość ciekawe, telefon można wybrać w wersjach o różnej ilości dostępnej pamięci RAM, dzięki czemu programiści mogą przetestować swoje aplikacje na różnych konfiguracjach systemu.

REKLAMA
firefox-os-flame-2

Jeśli chodzi o sam smartfon, to jest on wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 (MSM8210) o taktowaniu 1,2 GHz, ekran o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 854 x 480 pikseli, od 256 MB do 1 GB pamięci RAM (do wyboru), 8 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej przy pomocy karty microSD), dwie kamery – 5 Mpix z tyłu z autofocusem i flashem oraz 2 MPix z przodu. Poza tym Flame obsługuje A-GPS, NFC, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0 i dwie karty SIM. Zasilany jest przez akumulator o pojemności 1800 mAh. Oczywiście nie zabrakło także złącza microUSB do ładowania telefonu i komunikacji np. z komputerem.

Flame kosztuje aktualnie 170 dol. i można go zamawiać na stronie Everbuying. Na wysyłkę trzeba będzie w tym momencie poczekać około 4 tygodni, ale przynajmniej jest ona darmowa do praktycznie wszystkich miejsc na świecie (wyjątkiem jest Japonia).

REKLAMA
firefox-os-flame-3

Smartfon może nie jest demonem prędkości, a jego specyfikacja nie powala na kolana, ale przecież system Firefox OS nie powstała z myślą o sprzętach hi-endowych. Jako urządzenie referencyjne na pewno trafi do sporej grupy programistów, a i część użytkowników może się nim zainteresować. Kto wie, może za jakiś czas referencyjne smartfony Firefox OS staną się tak popularne, jak rodzina Nexusów?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA