REKLAMA

Nokia Lumia 720 - pierwsze wrażenia

Czy w danej rodzinie smartfonów może być model lepszy niż najwyższy? Pozornie odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. W końcu to najlepsze modele smartfonów mają największe ekrany, najlepsze aparaty i najwydajniejsze podzespoły. Między innymi dlatego świetnie używa mi się mojej Nokii Lumia 920. Jednak okazuje się, że więcej nie zawsze znaczy lepiej i czasami warto zdecydować się na coś pozornie gorszego, ale lepiej dopasowanego do naszych potrzeb. Dowodem na to jest Nokia Lumia 720.

05.07.2013 07.49
Nokia Lumia 720 – pierwsze wrażenia
REKLAMA

Gdy po raz pierwszy wziąłem ten telefon w ręce, byłem wyjątkowo zdziwiony. Po pół roku korzystania z własnej Lumii zapomniałem jaką jest cegłą. Dlatego pierwszą myślą, po wzięciu teoretycznie słabszej Lumii 720 do rąk, było: „jakie to jest lekkie”. Później zauważyłem, że urządzenie jest również niezwykle smukłe, przez co trzyma się je o wiele wygodniej niż Lumię 920.

REKLAMA
Nokia Lumia 720 (1)

Nie wystaje też tak bardzo z kieszeni spodni. Bardzo nie lubię mieć wypchanych kieszeni, więc zazwyczaj nosiłem swój telefon w marynarce. W przypadku Lumii 720 nie jest to konieczne, gdyż telefon jest wyjątkowo smukły i praktycznie nie widać go, gdy znajduje się w kieszeni spodni. Tak jak inne Lumie, jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Mój egzemplarz jest czerwony i trochę kojarzy mi się z Ferrari ; ).

Nokia Lumia 720 (4)

Jeśli chodzi o podzespoły zastosowane w tym telefonie, to Nokia zdecydowała się użyć tu części znanych z Nokii Lumia 620, czyli nieco słabszych niż w modelach 920 oraz 820. Oznacza to, że znalazł się tu dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8227 o częstotliwości taktowania zegara rdzeni równej 1 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB. Tak jak w innych telefonach z Windows Phone 8 o słabszej specyfikacji technicznej, tak i tutaj wszystko działa płynnie i bez zarzutów. Absolutnie nie ma się do czego przyczepić.

Nokia Lumia 720 (5)
REKLAMA

Jednak telefon ten góruje nad Lumią 620 jeśli chodzi o akumulator. Jego pojemność to 2000 mAh, a nie 1300 mAh, co znacznie wydłuży czas pracy smartfonu. Zastosowano też lepsze kamery. Tylna ma rozdzielczość 6,7 MPx, a przednia 1,3 MPx. W przypadku Lumii 620 parametry te wynosiły kolejno 5 i 0,3 MPx. O pół cala został też powiększony ekran, który ma teraz przekątną 4,3”. Jego rozdzielczość to standardowe 480 x 800 pikseli, a ich zagęszczenie wynosi 217 dpi.

Z Lumią 720 zamierzam spędzić dużo czasu i już niebawem bardzo szczegółowo zrecenzuję ją na łamach Spider's Web. Bądźcie gotowi! Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące telefonu, zadajcie je w komentarzach. Postaram się na nie odpowiedzieć.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA