Tech  / News

Testujemy Samsunga Galaxy S 4 - pierwsze wrażenia i galeria zdjęć!

188 interakcji
dołącz do dyskusji

Z małym opóźnieniem, ale w końcu dotarł do naszej redakcji Samsung Galaxy S4. Przez najbliższy tydzień zamierzam go porządnie przetestować, a następnie oczywiście podzielić się z Wami moją opinią na jego temat. Tradycyjnie zachęcam do zadawania pytań, na które podczas testu postaram się odpowiedzieć. Jak zwykle proszę o pytania bardziej o aspekty użytkowe a nie benchmarkingowe porównania technologicznych zawartości.

Dużo sobie po SGS4 obiecuję. Galaxy S II był dla mnie swoistym objawieniem z jednej strony możliwości Androida, a z drugiej rosnącej sprzętowej kompetencji Samsunga. Galaxy S III zachwycił mnie nieco mniej, ale jednak na tyle, by w mojej prywatnej kolekcji topowych smartfonów z każdej z wiodących platform mobilnych być reprezentantem Androida. Jaki okaże się Galaxy S4?

* Przeczytaj także naszą recenzję Samsunga Galaxy S III

Galaxy S III vs. Galaxy S4

Tym razem zmiana z modelu na model jest niewielka. Bryła i ogólny pomysł na smartfon jest przeniesiony z poprzedniego modelu - Galaxy S III. Oczywiście na pierwszy rzut oka widać, który smartfon jest nowszy, bardziej nowoczesny, ale w gruncie rzeczy to bardzo podobny sprzęt. Nawet tylna klapka, która budziła tyle kontrowersji w SGS3 jest w zasadzie taka sama w Galaxy S 4. Dodano tylko nieco chropowatości do plastiku, co ma pewnie nieco zminimalizować poślizg na gładkiej powierzchni.

SGS4 vs. SGS3, 5
SGS4 vs. SGS3, 4
SGS4 vs. SGS3, 3
SGS4 vs SGS3
SGS4 vs SGS3, obudowy

Pierwsze wrażenia

Gdy się jednak Galaxy S 4 włączy, to nie można mieć żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z dużo lepszym smartfonem niż Galaxy S III. Przede wszystkim uderza jakość wyświetlacza. Wprawdzie temu z Galaxy S III niewiele można zarzucić, ale jednak ekran w SGS4 bije go na głowę pod względem ostrości, dokładności i kolorystyki. Wydaje się, że Samsung nieco odpuścił z podkręcaniem kolorów w kierunku baśniowych odmian czerwieni, niebieskości, czy zieleni w kierunku bardziej surowych i realistycznych odmian. Na uwagę zwraca też gruntownie przemodelowany TouchWiz, który teraz jest znacznie łatwiejszy do obsługi, szczególnie w kwestiach konfiguracji urządzenia.

SGS4, bok 2
SGS4, aparat 2
SGS4, aparat
SGS4, drugi bok
SGS4, front
SGS4, obudowa 2

To dwa najważniejsze wnioski, które przyszły mi na myśl, gdy po raz pierwszy włączyłem Galaxy S 4. Z pewnością będę miał ich znacznie więcej, gdy dane mi będzie nieco dłużej się nim pobawić. W mojej recenzji tego modelu spodziewajcie się częstych odniesień do Galaxy S III. Postaram sam sobie opowiedzieć na pytanie, czy różnica w jakości i przyjemności użytkowania pomiędzy oboma modelami jest na tyle duża, że warto wydać prawie 3 tys. zł na nowego Galaxy S.

* Przeczytaj także naszą recenzję Samsunga Galaxy S II

SGS4, Dropbox
SGS4, ekran startowy
SGS4, Flipboard
SGS4, podstawowe funkcje
SGS4, konto Google
SGS4, Samsung Hub
SGS4, story
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst