1. Spider's Web
  2. Technologie

Co się dzieje, gdy firma słucha swoich klientów? Wprowadza zmiany

Lokowanie produktu

Ponad pół roku temu Oktawave miało swój komercyjny start. Od momentu premiery firma słuchała swoich klientów i reagowała na ich sugestie. Oto dziesięć nowych funkcji i możliwości, które wdrożono przy współpracy z użytkownikami polskiej chmury obliczeniowej.

16.05.2013
19:16
Co się dzieje, gdy firma słucha swoich klientów? Wprowadza zmiany

Import i eksport obrazów

Oktawave dodało użytkownikom możliwość importu oraz eksportu pełnych obrazów instancji OCI (Oktawave Cloud Instances) zapisywanych na OCS w formacie OVF. Teraz każda instancja może być wyeksportowana z infrastruktury Oktawave oraz przeniesiona i uruchamiana w innym miejscu.

eksport

Dzięki funkcji importu istnieje możliwość dodania obrazów wirtualnych maszyn stworzonych w innym środowisku i uruchomienie ich w Oktawave. Dzięki łatwemu procesowi eksportu oraz importu użytkownicy zyskują możliwość przenoszenia danych konfiguracji uruchamiania ich w miejscu, gdzie aktualnie wystąpi potrzeba.

importowanie

Kopie zapasowe i bezpieczeństwo

Nowe narzędzie do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi bazuje na kopiach pełnych obrazów. Nowe funkcje pozwalają na ustawienie w panelu administratora harmonogramu wykonywania pełnych kopii zapasowych każdej OCI oraz ich automatyczne przeniesienie do systemu Oktawave Cloud Storage. Funkcjonalność tą docenią osoby, które w przeszłości borykały się z ręcznym tworzeniem kopii i musiały pamiętać o ich odpowiedniej archiwizacji.

backup

Nowy mechanizm rezerwacji i zarządzania IP pozwala klientowi także na obsługę jego zewnętrznych sieci IP. Od teraz w Oktawave można będzie można na stałe zarezerwować adresy IP oraz swobodnie przenosić je pomiędzy serwerami OCI. Dodatkową funkcją jest możliwość obsługi przez infrastrukturę Oktawave zewnętrznych klas adresowych IPv4, które są w posiadaniu klienta.

Duże zmiany dotyczyły sposobu wyświetlania danych dostępowych do Oktawave Cloud Storage oraz mechanizmu logowania do panelu administratora. Oktawave aspiruje do certyfikatu ISO 27001 i w związku z powyższym podniesiono standardy bezpieczeństwa.

Z Amazonu do Oktawave? Proszę bardzo

Spore grono klientów wyrażało zainteresowanie migracją z Amazon S3 do polskiej chmury obliczeniowej. Utrudnieniem jakie napotykali był brak kompatybilności obu środowisk. Oktawave zmieniło to i użytkownicy mogą swobodnie migrować z Amazonu do Polski.

Dzięki wersjonowaniu obiektów klienci nie usuną omyłkowo danych z Oktawave Cloud Storage, a jedynie przełączą się pomiędzy poszczególnymi wersjami swoich obiektów. Sporym uznaniem cieszy się możliwość zarządzania i obsługi zewnętrznymi domenami przez OCS.

Monitoring i optymalizacja

Nowy typ widoku panelu LiveWiew poprawia czytelność przedstawionego stanu uruchomionych usług. Dodatkowo Oktawave Watch zyskał nową funkcję, jaką są testy full page z analizą szybkości ładowania się wszystkich elementów badanego serwisu.

nowy_liveview

Dzięki temu klient może swobodnie przeglądać i wyłapywać, które elementy takie jak: pliki graficzne, style, skrypty, zewnętrze linki, itp. wpłynęły na czas ładowania się danej strony.

monitoring_fullpage

Oprócz wspomnianych zmian Oktawave dostosowało się do innych zaleceń klientów. Dzięki czemu wprowadzono 35 pomniejszych poprawek związanych z interfejsem, panelem partnera i zarządzaniem usługami.

Mały może więcej

Tak uważa Maciej Kuźniar z Oktawave, który argumentuje to tym, że mniejszy gracz może szybciej reagować na propozycje i uwagi klientów niż wielki moloch pokroju Amazonu i Microsoftu.

"Ta aktualizacja chmury Oktawave nie byłaby możliwa bez naszych użytkowników i ich wsparcia. Sugestie, które zebraliśmy w trakcie rozmów z setkami użytkowników, są nie do przecenienia i za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy. Oktawave jest dla użytkowników i chcemy, by była taką chmurą, jakiej właśnie oczekuje nasz rynek. A że nie jesteśmy molochem, takim jak Amazon czy Microsoft, możemy działać szybko i reagować na realne zapotrzebowanie" - podsumowuje Maciej Kuźniar, główny architekt Oktawave.

Oktawave jest partnerem hostingowym Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze