Co się dzieje, gdy firma słucha swoich klientów? Wprowadza zmiany

Lokowanie produktu

Ponad pół roku temu Oktawave miało swój komercyjny start. Od momentu premiery firma słuchała swoich klientów i reagowała na ich sugestie. Oto dziesięć nowych funkcji i możliwości, które wdrożono przy współpracy z użytkownikami polskiej chmury obliczeniowej.

16.05.2013 17.16
Co się dzieje, gdy firma słucha swoich klientów? Wprowadza zmiany

Import i eksport obrazów

Oktawave dodało użytkownikom możliwość importu oraz eksportu pełnych obrazów instancji OCI (Oktawave Cloud Instances) zapisywanych na OCS w formacie OVF. Teraz każda instancja może być wyeksportowana z infrastruktury Oktawave oraz przeniesiona i uruchamiana w innym miejscu.

eksport

Dzięki funkcji importu istnieje możliwość dodania obrazów wirtualnych maszyn stworzonych w innym środowisku i uruchomienie ich w Oktawave. Dzięki łatwemu procesowi eksportu oraz importu użytkownicy zyskują możliwość przenoszenia danych konfiguracji uruchamiania ich w miejscu, gdzie aktualnie wystąpi potrzeba.

importowanie

Kopie zapasowe i bezpieczeństwo

Nowe narzędzie do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi bazuje na kopiach pełnych obrazów. Nowe funkcje pozwalają na ustawienie w panelu administratora harmonogramu wykonywania pełnych kopii zapasowych każdej OCI oraz ich automatyczne przeniesienie do systemu Oktawave Cloud Storage. Funkcjonalność tą docenią osoby, które w przeszłości borykały się z ręcznym tworzeniem kopii i musiały pamiętać o ich odpowiedniej archiwizacji.

backup

Nowy mechanizm rezerwacji i zarządzania IP pozwala klientowi także na obsługę jego zewnętrznych sieci IP. Od teraz w Oktawave można będzie można na stałe zarezerwować adresy IP oraz swobodnie przenosić je pomiędzy serwerami OCI. Dodatkową funkcją jest możliwość obsługi przez infrastrukturę Oktawave zewnętrznych klas adresowych IPv4, które są w posiadaniu klienta.

Duże zmiany dotyczyły sposobu wyświetlania danych dostępowych do Oktawave Cloud Storage oraz mechanizmu logowania do panelu administratora. Oktawave aspiruje do certyfikatu ISO 27001 i w związku z powyższym podniesiono standardy bezpieczeństwa.

Z Amazonu do Oktawave? Proszę bardzo

Spore grono klientów wyrażało zainteresowanie migracją z Amazon S3 do polskiej chmury obliczeniowej. Utrudnieniem jakie napotykali był brak kompatybilności obu środowisk. Oktawave zmieniło to i użytkownicy mogą swobodnie migrować z Amazonu do Polski.

Dzięki wersjonowaniu obiektów klienci nie usuną omyłkowo danych z Oktawave Cloud Storage, a jedynie przełączą się pomiędzy poszczególnymi wersjami swoich obiektów. Sporym uznaniem cieszy się możliwość zarządzania i obsługi zewnętrznymi domenami przez OCS.

Monitoring i optymalizacja

Nowy typ widoku panelu LiveWiew poprawia czytelność przedstawionego stanu uruchomionych usług. Dodatkowo Oktawave Watch zyskał nową funkcję, jaką są testy full page z analizą szybkości ładowania się wszystkich elementów badanego serwisu.

nowy_liveview

Dzięki temu klient może swobodnie przeglądać i wyłapywać, które elementy takie jak: pliki graficzne, style, skrypty, zewnętrze linki, itp. wpłynęły na czas ładowania się danej strony.

monitoring_fullpage

Oprócz wspomnianych zmian Oktawave dostosowało się do innych zaleceń klientów. Dzięki czemu wprowadzono 35 pomniejszych poprawek związanych z interfejsem, panelem partnera i zarządzaniem usługami.

Mały może więcej

Tak uważa Maciej Kuźniar z Oktawave, który argumentuje to tym, że mniejszy gracz może szybciej reagować na propozycje i uwagi klientów niż wielki moloch pokroju Amazonu i Microsoftu.

Oktawave jest partnerem hostingowym Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu