ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Nowe AI od Apple to AI. Nie, serio

Nowa sztuczna inteligencja od Apple zostanie nazwana... AI. Tyle że nie będzie to artificial intelligence, a coś innego, sprytniejszego.

07.06.2024 16.42
Nowe AI od Apple to AI. Nie, serio
REKLAMA

Gigant technologiczny z Cupertino już w nadchodzący poniedziałek powinien wejść do świata sztucznej inteligencji. Nowy raport Marka Gurmana z Bloomberga obejmuje nowości, jakie zostaną pokazane na WWDC 2024.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja Apple… to Apple Inteligence. Czyli w skrócie AI

Za doniesienie odpowiada bardzo zaufany informator, więc tak naprawdę możemy uznawać to jako pewnik. Szczególnie patrząc na to, że do WWDC 2024 pozostały zaledwie 3 dni. Apple Intelligence, czyli w skrócie AI, wydaje się naprawdę sprytnym nazewnictwem z prostego powodu. Jeśli mówi się o sztucznej inteligencji, to najczęściej nie wymawia się całej nazwy "artificial intelligence", tylko posługuje się skrótem AI. Więc siłą rzeczy skrót  będzie oznaczać też Apple Intelligence – szczególnie wśród fanów Apple.

Raport potwierdza też inne fakty – m.in. to, że niektóre funkcje sztucznej inteligencji Apple będą bazowały na chmurze, a nie tylko na układzie drzemiącym wewnątrz urządzenia. Mark Gurman twierdzi bowiem, że pakiet Apple Intelligence będzie połączeniem własnych technologii oraz rozwiązań Open AI. Oczywiście najbardziej zaawansowane funkcje AI będą zarezerwowane tylko dla najlepszych iPhone’ów 15 Pro oraz komputerów (tabletów) z czipami Apple M.

Jak na razie nie mamy informacji dotyczącej tego, jakie funkcje mają być przetwarzane bezpośrednio na urządzeniu, ale najpewniej będzie to działało na podobnej zasadzie jak u konkurencji – m.in. Samsunga i Google. Już wcześniej pojawiły się sugestie, że mają być to przede wszystkim funkcje związane z edycją zdjęć, które będą realizowane lokalnie.

Mark Gurman podał też całą listę funkcji, które zostaną pokazane na WWDC 2024. Wśród nowości są: generowanie odpowiedzi na maile i SMS-y, podsumowanie stron w przeglądarce Safari, ulepszenie Siri, ulepszenia aplikacji poczty, emoji tworzone przez AI, transkrypcja notatek głosowych, edycja zdjęć AI, personalizacja ekranu głównego iPhone'a i wiele innych. Z nowości w iOS 18 powinny pojawić się "rewolucyjne" funkcje takie jak możliwość dowolnego ustawienia ikonek na pulpicie smartfona lub aplikacja kalkulatora na iPada, które nie mają wiele wspólnego ze sztuczną inteligencją.

Efekt i pozycja Apple może mieć tu ogromne znaczenie

Apple się trochę spóźniło na imprezę AI, ale co z tego, ponieważ wciąż jest jedną z najbardziej dochodowych firm technologicznych świata. Patrząc na to, jaką popularnością gigant technologiczny z Cupertino może się poszczycić, wydaje się, że jego implementacja sztucznej inteligencji może być kluczowa. Już bowiem widzieliśmy w historii firmy sytuacje, w których Apple wcale nie był pierwszy, ale i tak to właśnie jego produkty sprawiły, że określona kategoria sprzętu stała się niezwykle popularna.

Wystarczy spojrzeć na iPhone’a, który nie był pierwszym smartfonem na rynku, czy Apple Watcha, niebędącego pierwszym smart zegarkiem. Apple Intelligence może nie będzie też pierwszą AI na świecie, ale może być pierwszą AI, po którą będą sięgali nie tylko ci, którzy są najbardziej zapalonymi fanami nowinek technologicznych. Zależy, w jaki sposób Apple to ubierze oraz jak to wszystko sprzeda. Mimo że WWDC 2024 jest konferencją typowo dla programistów, to i tak będzie niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich.

REKLAMA

Więcej na temat sprzętów Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: 6 dni temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA