ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Xbox ma zawstydzić PlayStation i Nintendo. Nadchodzą cztery wielkie premiery

Najbliższy pokaz gier Microsoftu ma tchnąć nową energię w ogarniętych wątpliwościami graczy. Okoliczności sprzyjają, bowiem konkurencja nie planuje większej liczby ważnych premier w najbliższych kwartałach. Tylko czy same gry będą coś warte?

02.05.2024 16.02
Xbox ma zawstydzić PlayStation i Nintendo. Nadchodzą cztery wielkie premiery
REKLAMA

Jak się ma dział gamingowy Microsoftu? Patrząc po ogólnych wynikach finansowych, znakomicie. Gry wydawane przez Microsoft w ogólnym ujęciu mają się świetnie, są wysoko oceniane i bardzo dobrze się sprzedają. Jest tylko jeden problem. Ów sukces w coraz mniejszym stopniu dotyczy platformy Xbox (konsole i PC), a w coraz większym sprzedaży na platformach Steam, PlayStation i Nintendo, a więc będących dla Xboxa bezpośrednią konkurencją.

REKLAMA

Być może zainteresowanie graczy konsolami Xbox rozbudzi na nowo zaplanowany na 9 czerwca pokaz nowych gier. Ma być bardzo bogaty w zawartość, mają być konkretne tytuły i nieodległe daty ich premier. Wspaniale się dla Microsoftu składa, bowiem jeśli Nintendo i PlayStation nie szykują jakichś większych niespodzianek, większość nowych gier na te konsole pojawi się od wydawnictw zewnętrznych. Tylko co to będą za gry?

W co gracie na majówkę?

Xbox Games Showcase i Call of Duty Direct - tytuły gier, konkretne informacje

Wydarzenie ma być rozbite na dwie części: pierwsza ma dotyczyć wszystkich nadchodzących premier, zaś druga jednej konkretnej gry. Jak udało się ustalić redakcji The Verge, ta wyjątkowa gra to nowe Call of Duty. Według internetowych plotek, których The Verge nie potwierdza i którym nie zaprzecza, ma być to kolejna odsłona cyklu Black Ops, a miejscem akcji ma być wojna w Zatoce Perskiej.

REKLAMA

Podczas wydarzenia zapowiedziana ma być też nowa gra z cyklu Gears of War. Pokazane mają być też nowe materiały z gier Microsoft Flight Simulator 2024, Avowed oraz Indiana Jones and the Great Circle oraz ich daty premier. Ponoć wszystkie, poza Gears of War, pojawią się do kupienia w najbliższych miesiącach (konkretniej: Call of Duty w październiku, Avowed i nowy Fiight Simulator w listopadzie i Indiana Jones w grudniu). Zademonstrowany ma być też Shattered Space, czyli pierwszy z zapowiedzianych dodatków do gry Starfield, który ma się pojawić jesienią.

Należy jednak oczekiwać, że w myśl niedawno ogłoszonej strategii przynajmniej część z tych gier (w tym z całą pewnością nowe Call of Duty) będzie dostępnych również na inne konsole niż Xbox oraz na inne pecetetowe platformy niż Xbox (zapewne, jak zwykle, wylądują na Steamie). Czy pojawi się coś, za sprawą czego kolejne miliony zechcą nabyć konsole Xbox Series X, zamiast czekać na powyższe premiery na, dajmy na to, PlayStation 5? Czas pokaże.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA