REKLAMA

Już po serialu, a nie pozwalają grać w pracy? Ten gość stworzył nową grę Fallout... w Excelu

Ostatnia gra z serii Fallout pojawiła się pół dekady temu, a wyjątkowo udany serial na Prime Video tylko potęguje głód fanów tego uniwersum. Jeden kreatywny fan zdecydował się stworzyć własną grę. Wymagania sprzętowe? Cóż… a działa ci Excel?

27.04.2024 17.30
Już po serialu, a nie pozwalają grać w pracy? Ten gość stworzył nową grę Fallout... w Excelu
REKLAMA

Fallout 76 i delikatny lifting Fallouta 4 to aktualnie szczyt możliwych oczekiwań dla fanów serii. Odpowiedzialne za tę markę microsoftowe Bethesda Game Studios przez najbliższe lata niezmiennie swoją uwagę skupiać będzie na grach Starfield i Elder Scrolls. Miłośnicy skażonych radioaktywnym promieniowaniem pustkowi będą musieli uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości.

REKLAMA

Tych ostatnich zdecydowanie zabrakło pewnemu internetowemu twórcy, posługującego się pseudonimem Dynamic Pear. Zdecydował się on stworzyć własną fanowską nową wersję gry Fallout. Podobnie jak poprzednie, jest to gra RPG, w której obecne są zadania, przygody, drzewko rozwoju czy bitwy z przeciwnikami. Różni się za to technologia odpowiedzialna za grę. Gry Bethesdy korzystają z silnika Creation Engine, podczas gdy gra Dynamicznej Gruszki korzysta z aplikacji Microsoft Excel.

W co gracie w weekend? Bo nasze plany zainspirowały te teksty:

By zagrać w nieoficjalną nową część gry Fallout potrzebna jest licencja na Microsoft 365

Jak nietrudno się domyślić, plik xslx i silnik Excela mają nieco mniejsze możliwości techniczne od Creation Engine. Excelowy Fallout swoją mechaniką przypomina więc bardziej gry typu D&D. Jedynym sposobem na awansowanie w grze jest walka z przeciwnikami.

REKLAMA

Instrukcję obsługi gry wraz z linkiem do jej pobrania autor umieścił na swoim blogu. Udostępniony plik nie wykazuje żadnych złośliwych cech, a autor jest relatywnie znanym twórcą - zawsze będziemy jednak uczulać naszych czytelników i zachęcać do ostrożności przy otwieraniu plików od nieznajomych osób. Excelowy Fallout od Dynamic Pear jest niemal na pewno bezpieczny, należy jednak zawsze pamiętać o wszechobecnej w Internecie cyfrowej przestępczości i o tym, że podsuwany przez obcych plik do otwarcia może zawierać groźne złośliwe oprogramowanie.

Choć raczej nie w tym przypadku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA