REKLAMA

Polska gra zdobyła szczyt Steam. Średniowieczna wioska pokonała GTA i Fallouta

Polska gra strategiczna Manor Lords wzięła szturmem rankingi popularności na platformie Steam. Do tego cieszy się wielkim uznaniem graczy, wystawiających bardzo pozytywne opinie. Rodzima produkcja jest aktualnie popularniejsza od GTA, Helldivers i Fallouta. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że odpowiada za nią wyłącznie jedna osoba.

26.04.2024 18.15
Polska gra zdobyła szczyt Steam. Manor Lords zrobił jeden Polak
REKLAMA

Było jasne, że będzie sukces. Chyba jednak nikt nie przewidział, że aż tak wielki. Polska gra strategiczna Manor Lords świętuje premierę obecnością na szczycie listy sprzedaży Steam, pokonując pod względem popularności takie asy jak GTA 5, EA Sports FC 24, Fallout 4 czy Rainbow Six Siege.

REKLAMA

Polskie Manor Lords jest na pierwszym miejscu bestsellerów Steam. Helldivers i Baldur mogą się schować.

Średniowieczna strategia zajęła pierwsze miejsce w sprzedażowym rankingu Steam. Tabela bestsellerów działa nie w oparciu o liczbę sprzedanych kopii, ale wygenerowanych dolarów przychodu. Oznacza to, że producent Manor Lords - a jest to wyłącznie jeden Polak - oraz jego wydawca mogą się już kąpać w szampanie. Takim z wyższej półki.

Jednocześnie Manor Lords to szósta najpopularniejsza gra na Steam. Więcej osób gra wyłącznie w CS2, Data 2, Apex Legends i PUBG Battlegrounds. Pod względem liczby jednocześnie zalogowanych graczy Manor Lords przebiło takie hity jak Rainbow Six Siege, Fallout 4 czy GTA 5 z trybem GTA Online. To niesamowity wynik, za który oddałby duszę każdy, absolutnie każdy wydawca.

Manor Lords zachwyciło graczy realistyczną oprawą oraz średniowiecznym klimatem.

O polskiej grze pisaliśmy na Spider’s Web wiele miesięcy temu, kiedy zrobiła na mnie gigantyczne wrażenie oprawą graficzną. Nie tylko ja zbierałem szczękę z podłogi, bo Manor Lords dodało do swoich list życzeń ponad 3 miliony użytkowników platformy Steam. Tego typu zainteresowanie generują wyłącznie największe, najgłośniej reklamowane hity z budżetami liczonymi w dziesiątkach milionów dolarów.

Ci, którzy zdążyli już ograć Manor Lords, chwalą nie tylko grafikę, ale także system budowania średniowiecznego miasteczka, z jego realistyczną złożonością. Aż mi się przypomniały czasy ogrywania Twierdzy oraz Knights and Merchants. Ciekawe czy Manor Lords ma w sobie coś z tych klasyków. Dowiem się niebawem, bo gra właśnie pobiera się na mój komputer.

Co niesamowite, za Manor Lords odpowiada zaledwie jeden Polak.

REKLAMA

Producentem Manor Lords jest osoba działająca w branży gier jako Slavic Magic. Ten pragnący zachować anonimowość twórca na co dzień zajmuje się robieniem filmów dla firm. Manor Lords powstawał jako hobbistyczny projekt po godzinach, ale biorąc pod uwagę gigantyczny sukces gry, priorytety polskiego producenta na pewno uległy przesunięciu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA