REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polska strategia Manor Lords zachwyciła świat realistyczną grafiką. Właśnie dostaliśmy demo

Manor Lords to jedna z najciekawiej zapowiadających się strategii ostatnich lat. Za jej produkcję odpowiada zaledwie jedna osoba: Polak Grzegorz Styczeń. Teraz demo oczekiwanego tytułu zadebiutowało na Steam.

05.10.2022
16:09
Manor Lords - polska gra zachwyciła świat. Jest już demo
REKLAMA

Gdy pierwszy zwiastun Manor Lords zadebiutował dwa lata temu, trudno było uwierzyć, że za produkcję gry odpowiada wyłącznie jedna osoba: Polak Grzegorz Styczeń działający jako Slavic Magic. Manor Lords znalazło się na językach fanów gier wideo na całym świecie, za sprawą powalającej oprawy wizualnej oraz realizmu w tworzeniu średniowiecznej wioski. Po premierze trailera projekt nabrał dodatkowego wiatru w żagle, a teraz każdy z nas może przekonać się, na ile imponująca zapowiedź pokrywa się z grywalną wersją programu.

REKLAMA

Polska gra Manor Lords z wersją demo na Steam. W strategię może już zagrać każdy.

Po ponad czterech latach produkcji, Manor Lords doczekało się wersji demonstracyjnej. Ta została opublikowana na Steam w ramach wydarzenia Festiwal Next, celebrującego premiery nadchodzących gier na jesienny oraz zimowy sezon. Demo polskiego Manor Lords to jedna z największych atrakcji festiwalu Steam, a pobrać może je każdy, za darmo, odwiedzając zakładkę produktową gry na popularnej platformie.

Warto tylko mieć na uwadze, że Manor Lords posiada znaczne wymagania sprzętowe i biurowy laptop tutaj nie wystarczy. By grać w tytuł stosunkowo komfortowo, musimy posiadać kartę graficzną GTX 1070 bądź lepszą, procesor Intel Core i7-4770K oraz 16 GB RAM.

Czym właściwie jest polskie Manor Lords? Sednem rozgrywki jest budowa własnego grodu.

 class="wp-image-2483013"

Strategia czerpie garściami z subgatunku city builder, koncentrującego się na wznoszeniu kolejnych budynków oraz usprawnianiu działania swojego królestwa. W ten sposób Grzegorz Styczeń sięga to takich klasyków jak Twierdza czy Anno. Będziemy musieli hodować bydło oraz uprawiać rolę. Pilnować spichlerzy i wyznaczać drogi. Dbać o miejsce do życia oraz o skarbiec. Uwielbiam takie produkcje.

REKLAMA

Odskocznią od sukcesywnej rozbudowy włości będą starcia prowadzone w czasie rzeczywistym, na stosunkowo dużą skalę. Z perspektywy samych bitew Manor Lords znacznie bliżej do takich serii jak Total War niż do klasyki RTS-ów, w których sterujemy maksymalnie kilkudziesięcioma jednostkami bojowymi. W polskiej produkcji staniemy na czele setek i tysięcy jednostek gotowych oddać życie za nasz gród.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA