ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Mobilna apka PlayStation ma dla was nowość. Łatwiej znajdziesz znajomych do zabawy

PlayStation postanowiło ułatwić życie wszystkim tym, którzy poszukują graczy do wspólnej rozgrywki. Za pomocą jednego linku platforma pozwoli uniknąć kilkunastu kliknięć - a to nie jedyna nowość, której mogą spodziewać się gracze Sony.

02.05.2024 18.04
Mobilna apka PlayStation ma dla was nowość. Łatwiej znajdziesz znajomych do zabawy
REKLAMA

Każdy gracz choć raz znalazł się w sytuacji, w której szukał kompana (lub całej ekipy) do gry multiplayer, lecz znalezienie ich to połowa sukcesu - trzeba ich jeszcze zaprosić do znajomych, a potem w konkretnej grze wybrać ich z listy znajomych.

Zgodnie z deklaracjami producenta konsoli, wśród pracowników koncernu też są gracze z podobnymi doświadczeniami. I owe doświadczenia przekuli oni w całkiem przydatną funkcję.

REKLAMA

PlayStation z łatwiejszym udostępnianiem sesji multiplayer i profili

1 maja na blogu PlayStation poinformowano o planowanym wprowadzeniu nowej funkcji udostępniania linków bezpośrednio do rozgrywki multiplayer. "W nadchodzących miesiącach" platforma wprowadzi możliwość wygenerowania linku na konsoli PS5 lub w aplikacji PlayStation App i wysłania go do innych graczy PS5 za pośrednictwem dowolnego komunikatora lub mediów społecznościowych.

Otwierając link, odbiorca będzie mógł od razu dołączyć do aktywnej rozgrywki wieloosobowej - nawet jeżeli osoba otwierająca go nie jest w gronie znajomych osoby tworzącej link.

Na przykład, jeśli właśnie poznałeś nowych znajomych na swojej ulubionej platformie społecznościowej, możesz wysłać im zaproszenie do sesji PS5 na tym samym czacie i od razu rozpocząć wspólną grę, bez konieczności wcześniejszego dodawania się do znajomych na PS5.

Informuje Playstation

Funkcja ma działać ze wszystkimi grami wydanymi na PS5 wspierającymi tryb multiplayer, aczkolwiek niewielki odsetek gier w przeddzień dodania linków do multiplayer otrzyma niewielką łatkę, gdyż "jest to nowa technologia".

W przypadku udostępniania linku na platformie Discord, embed (podgląd) linku zamieni się w widget, dzięki któremu będzie można podejrzeć zdjęcie profilowe zapraszającego, grę, a także liczbę graczy biorących udział w rozgrywce.

Również w nadchodzących miesiącach Playstation udostępni możliwość dzieleniem się bezpośrednim linkiem do profilu gracza. Link będzie można wygenerować zarówno poprzez aplikacje PlayStation App, witrynę internetową jak i w samej konsoli PS5.

REKLAMA

Więcej na temat Playstation:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA