Najlepszy moment na zakup iPhone’a. Kupisz go taniej i na swoich warunkach

Lokowanie produktu: Plus

Szukasz nowego iPhone’a i miejsca, gdzie go kupić? Sprawdź ofertę sieci Plus. Jeśli oddasz operatorowi swój stary smartfon, to sporo zaoszczędzisz. Ponadto możesz wymienić telefon Apple na nowiutki, świeżo zaprezentowany model, a nawet odroczyć spłatę pierwszej raty w przypadku wybranych modeli. A na dokładkę trudno o lepszy moment na zakup.

22.05.2024 07.00
plus wymiana odkup wakacje od rat iphone

iPhone’y nie bez powodu cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie i zajmują topowe miejsca w rankingach najczęściej wybieranych telefonów. Świetne podzespoły wraz ze skrojonym na nie oprogramowaniem Apple w postaci systemu iOS to znak rozpoznawczy. Sprzęty przez nią produkowane działają szybko i sprawnie, robią fantastyczne zdjęcia oraz zapewniają dostęp do usług, z których nie da się korzystać na urządzeniach konkurencyjnych marek.

Sam korzystam z telefonów Apple już od wielu lat. Obecnie korzystam z iPhone’a 15 Pro Max, który jest wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz i potrójny aparat fotograficzny robiący zdjęcia o wielkości do 48 Mpix. W ofercie firmy jest też iPhone 15 Pro, który ma niemal identyczne podzespoły, ale jest od niego nieco mniejszy za sprawą 6,1-calowego wyświetlacza. Zeszłoroczną ofertę uzupełniają iPhone’y 15 i 15 Plus, ale w sprzedaży są też poprzednie modele.

Zastanawiasz się, który telefon Apple’a kupić? Sprawdź nasz poradnik dotyczący wyboru iPhone’a w 2024 r.

Teraz jest w dodatku świetny moment na to, żeby kupić sobie iPhone’a. Nowe modele prezentowane są raz w roku we wrześniu, więc od premiery kolejnych modeli dzielą nas jeszcze długie miesiące. Te zeszłoroczne, którymi są cztery sprzęty z linii iPhone 15, czyli iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, można teraz kupić w znacznie lepszej cenie niż tuż po premierze. Telefony z poprzedniego rocznika są przy tym teraz jeszcze tańsze.

iPhone w Plusie

Jednym z partnerów Apple, który zajmuje się sprzedażą jego telefonów, jest Plus. Klienci mogą dobrać iPhone’a do abonamentu na atrakcyjnych warunkach. Telekom ma wiele dobrych ofert dla osób, które planują kupić smartfon Apple – mowa o specjalnych programach Plus Odkup i Plus Wymiana oraz o Wakacjach od rat.

Jak działa program Plus Odkup?

Jednym z programów Plusa, który ułatwia zakup nowego telefonu, jest Plus Odkup. W jego ramach konsumenci mogą oddać operatorowi swój stary telefon, co pozwoli zaoszczędzić nieco środków przy zakupie kolejnego. Wystarczy przynieść poprzednio wykorzystywane urządzenie do jednego z salonów operatora. Co istotne, w tym celu wystarczy jedna wizyta w sklepie.

A ile można zaoszczędzić w praktyce? W przypadku odsprzedaży iPhone’a 13 128 GB można zyskać nawet 617 zł z odsprzedaży. Jeśli ktoś chciałby kupić potem iPhone’a 14 wyposażonego w taką samą ilość pamięci wewnętrznej, to zapłaci za nowy telefon jedynie 2882 zł zamiast 3499 zł.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że oddając stary telefon operatorowi w zamian za dodatkowe środki, dajemy temu urządzeniu drugie życie. Nie stanie się ono elektrośmieciem zalegającym jedynie w szufladzie. Operator zajmuje się odnawianiem tego typu sprzętów i wprowadza je ponownie do obiegu, dzięki czemu będą mogły służyć innym osobom.

Jak działa program Plus Wymiana?

Plus zdaje sobie sprawę, że są osoby, które po premierze nowego telefonu Apple chciałyby od razu z niego korzystać. Chociaż smartfony tej marki działają bardzo dobrze nawet wiele lat po ich premierze dzięki optymalizacji systemu iOS, to i tak wiele osób chce sprawić sobie nowy model ze względu np. na lepszy aparat fotograficzny lub inną nowość.

Z myślą o takich konsumentach powstał program Plus Wymiana. W jego ramach po zakupie urządzenia w abonamencie, w tym takiego z tej najnowszej linii iPhone 15, płatność za nie można rozłożyć na trzy lata, ale już po dwóch można zdecydować się na wymianę na kolejny model, który zostanie zaprezentowany dopiero na długo po zakupie.

Po spłaceniu 24 rat za urządzenie można zwrócić Plusowi telefon, który oczywiście powinien być sprawny i w dobrym stanie, bez zbędnych formalności i można wziąć nowszy model. W przypadku iPhone’a 14 128 GB, jeśli spłacimy 24 raty, a następnie zwrócimy urządzenie, by przeskoczyć na nowy model, suma 24 rat i opłaty na start wyniesie 2699 złotych (499 złotych na start i 24 raty po 91,66 zł/mies.).

Oczywiście nikt nie wie, jakie będą kolejne telefony Apple poza pracownikami tej firmy, dlatego to do klienta należy decyzja, czy zechce przejść na nowy model po dwóch latach od podpisania umowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spłacić 36 rat i pozostawić sobie używanego przez ten czas iPhone’a na własność.

plus wymiana iphone

Jak działają Wakacje od rat w Plusie?

Wakacje od rato to oferta kierowana do tych osób, które są obecnie w okresie wzmożonych wydatków oraz są już klientami Plusa lub po prostu potrzebują nowego smartfona na wczoraj, bo np. poprzedni odmówił posłuszeństwa lub został skradziony. W tym drugim przypadku telekom pozwala wybrać sobie telefon, wpłacić kwotę na start i odroczyć w czasie spłatę zobowiązana ratalnego. Konsumenci, którzy się na to zdecydują, pierwszą ratę zapłacą dopiero po 6 miesiącach.

Z programu Wakacje od rat w sieci Plus można skorzystać niezależnie od wybranego wariantu ratalnego (12/24/36 rat), a warunkiem jest albo zakup smartfona z umową abonamentową, albo regularne spłacanie rachunków za aktywną umowę. W obu przypadkach warunkiem odroczenia spłaty w czasie jest dobranie przydatnej, zwłaszcza w przypadku osób kupujących sprzęt z wyższej półki, usługi Serwis Urządzenia Premium 24.

Sprawdź inne nasze teksty dotyczące oferty i promocji Plusa:

A ile będzie nas kosztował smartfon Apple, jeśli zdecydujemy się na telefon tej firmy wraz z usługą Wakacje od rat? Plus podaje, że w przypadku iPhone’a 14 w wersji ze 128 GB pamięci wewnętrznej jest to łącznie 3799 zł. Na tę kwotę składają się jednorazowa opłata na start w wysokości 499 zł oraz raty w wysokości 91,66 zł przez 36 miesięcy, które zaczyna się spłacać dopiero po pół roku.

Lista urządzeń, w tym szczegółowa lista iPhone’ów, biorących udział w promocji znajduje się tu.

Czy warto kupować iPhone’a w Plusie właśnie teraz?

Jeśli ktoś szuka telefonu Apple i nie chce lub nie może czekać na premierę kolejnego modelu, to trudno wyobrazić sobie lepszy moment na zakup. Telefony tej firmy można kupić dzisiaj za kwotę wyraźnie niższą niż ta sugerowana na premierę. Urządzenia marki są przy tym bezsprzecznie jednymi z najlepszych smartfonów.

W przypadku programów zielonego operatora klienci mogą w dodatku sami ocenić, co jest dla nich najważniejsze: niska cena i kwestie ekologiczne (Plus Odkup), możliwość wygodnej wymiany telefonu na nowy (Plus Wymiana) czy też odroczenie spłaty rat (Wakacje od rat). Z powodu tak wielu opcji do wyboru zakup iPhone’a w Plusie jest naprawdę niezłym pomysłem.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze