REKLAMA

WhatsApp, Messenger i Instagram to stanowczo za mało. Meta szykuje coś jeszcze

Kiedyś był tylko Facebook Messenger. Potem Meta kupiła Instagrama i WhatsAppa. Potem każdy z tych produktów zaczął ewoluować. Dziś w ekosystemie Facebooka znajdują się trzy niezależne od siebie usługi do komunikacji bezpośredniej. Firma zamiast je konsolidować poważnie wprowadza rozważenie czwartej.

09.05.2024 15.53
WhatsApp, Messenger i Instagram to stanowczo za mało. Meta szykuje coś jeszcze
REKLAMA

Na dziś użytkownik usług firmy Meta ma aż trzy usługi do wyboru do wymieniania się wiadomościami i do nawiązywania połączeń głosowych i wideo. Praojciec wszystkich pozostałych, czyli Meta Messenger, ale też zakupione przez Metę WhatsApp i Instragram. Swego czasu Instagram miał też komunikator o nazwie Threads (sic!), ale szybko go wycofano.

REKLAMA

Im większy wybór tym, w teorii, lepiej. Tyle że w ofercie Mety zaczyna się robić niemały bałagan. Należący do niej Instagram nie tak dawno temu uruchomił konkurencyjną dla X-a usługę Threads (tak, to ta sama nazwa co stary komunikator). A teraz rozważa wydanie komunikatora bazującego na Threads, który bazuje na Instagramie, który należy do ekosystemu Kont Meta. Nadążacie mam nadzieje?

Threads jako konkurencja dla iMessage, Google Meet i Skype

Ślady po komunikatorze odkrył Alessandro Paluzzi, który wręcz specjalizuje się w badaniu wydawanych przez Metę aplikacji. Póki co nowy komunikator ewidentnie jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, można go wręcz określić jako prototyp. Świadczy o tym nawet zaszyte w mechanizmie ostrzeżenie: tylko do użytku wewnętrznego, wiadomości nie są szyfrowane ani bezpiecznie przechowywane.

Mając na uwadze wczesny stan usługi, o jej funkcjach nie ma co się rozwodzić. Ewidentnie nie jest ukończona i zanim trafi do użytkowników zostanie jeszcze znacząco rozbudowana o elementy, których szczegóły na dziś możemy co najwyżej zgadywać. Instagram i Meta również nie chcą komentować tego znaleziska.

Niestety nie jest też jasne czy komunikator w Threads będzie jakkolwiek zgodny z Messengerem czy WhatsAppem. Wydaje się to wątpliwe, ale mając na uwadze fakt, że Threads bazuje na sieci Instagram, jest całkiem możliwe że chociaż te dwie usługi będą ze sobą współpracować.

REKLAMA

Nie przegap:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA