REKLAMA

Od teraz bardziej polubisz się z przeglądarką Edge. Ta funkcja ułatwi ci życie

Czy zdarzyło ci się szukać programu lub poradnika na YouTubie, ale dostępne były tylko źródła w obcych językach? Już wkrótce rozwiązanie w przeglądarce Edge pozwoli ci cieszyć się treściami z całego świata w języku, który znasz. I to nie tylko w formie napisów, ale również dubbingu.

22.05.2024 08.19
Od teraz bardziej polubisz się z przeglądarką Edge. Ta funkcja ułatwi ci życie
REKLAMA

Sztuczna inteligencja coraz częściej wkracza w każdy aspekt naszego życia. Gdzie może się okazać najbardziej przydatna? Otóż na platformach wideo. Ile osób tworzy materiały w innym języku niż angielski? Odpowiedź jest prosta: wystarczy odkryć hiszpańskojęzyczne społeczności, aby się o tym przekonać.

REKLAMA

YouTube powoli wprowadza możliwość dodawania alternatywnego dubbingu materiałów w innych językach - oczywiście stworzonego przez sztuczną inteligencję na platformie. Edge wychodzi z jeszcze lepszym rozwiązaniem, dostępnym dla (prawie) każdego.

Edge z automatycznym dubbingiem filmów na YouTube (i nie tylko)

Microsoft wprowadza nową funkcję dla swojej przeglądarki Edge, która będzie tłumaczyć i dubbingować filmy w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że możesz oglądać filmy na platformach takich jak YouTube, LinkedIn i Coursera w innym języku, z napisami lub nawet z lektorem w wybranym języku. Wszystko to jest możliwe dzięki sztucznej inteligencji.

Funkcja ta jest jeszcze w fazie rozwoju, ale już teraz dostępne są następujące opcje tłumaczenia:

  • Z języka angielskiego na niemiecki, hindi, włoski, rosyjski i hiszpański
  • Z języka hiszpańskiego na angielski

Microsoft przekazał również, że planuje dodać więcej języków i witryn w przyszłości.

Poznaj więcej nowości od Microsoftu:

YouTube próbuje to zrobić. Edge już to ma

Odsiecz giganta z Redmond w ostatnich dniach jest imponująca. Firma zaczęła ogłaszać ogromne nowości, z których co najmniej jedna powinna spodobać się wszystkim. Odpowiedź na Apple Silicon? Jest. Gigantyczne zmiany związane z SI? Automatyczne robienie zrzutów ekranu z pewnością spodoba się każdemu szefowi, który lubi zarządzać i podglądać każdy krok swoich pracowników.

Teraz Microsoftowi udało się nawet przejąć jedną z najciekawszych nowości Google’a, która może… zmienić świat? Może. Wszak wiesz ile treści pozostaje ukrytych dla osób, które nie władają zręcznie innym językiem niż angielski - i wolą słuchać, niż czytać przetłumaczone napisy?

Jeśli dzięki temu odkryjesz nowego ulubionego twórcę, poznasz wcześniej nieznane dla ciebie miejsca - lub po prostu, nauczysz się czegoś od kogoś z drugiego krańca świata, to będzie trzeba pogratulować Microsoftowi.

REKLAMA

Wadą jest to, że obecnie język polski nie jest jeszcze oficjalnie obsługiwany przez Edge'a. Przeglądarka wspiera jedynie kilka języków, a tłumaczenie na język angielski dostępne jest tylko dla języka hiszpańskiego.

Z pewnością byłoby fantastycznie, gdyby w przyszłości możliwe było słuchanie wykładów Sergio o ukrytych wioskach Ameryki Południowej w języku polskim. Ogromny atut nowej funkcji przeglądarki stanowi również integracja z platformami edukacyjnymi, takimi jak Coursera, oferująca dostęp do bogatej bazy kursów i poradników, które są jeszcze dostępniejsze dzięki dubbingowi z języka hiszpańskiego na angielski!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA