REKLAMA

Instagram z nowymi funkcjami. Oto co się zmienia

Instagram kojarzymy głównie z udostępniania i przeglądania zdjęć, jednak oprócz tego serwis pozwala na wysyłanie użytkownikom wiadomości prywatnych - po prostu czatowanie. Jeżeli ty także poza zdjęciami chętnie wymieniasz się wiadomościami, to najnowszy zestaw nowych funkcji Instagrama zdecydowanie ci się spodoba.

05.03.2024 07.35
Instagram z nowymi funkcjami. Oto co się zmienia
REKLAMA

Instagram został stworzony jako serwis do udostępniania zdjęć, co po dziś dzień jest jego wizytówką. Jednak w ciągu ponad 13 lat istnienia serwis zyskał wiele funkcji, które znamy z innych, popularnych serwisów społecznościowych. Mowa tu choćby o systemie wiadomości prywatnych, który został dodany do platformy w grudniu 2013 r.

Biorąc pod uwagę, że prywatne wiadomości są jedynie dodatkiem, a nie sercem serwisu, przez wiele lat Meta dawała użytkownikom minimum funkcjonalności skrzynki odbiorczej i wysyłania wiadomości. Teraz się to jednak zmienia.

REKLAMA

Często wysyłasz wiadomości na Instagramie? Ta garść nowości ci się spodoba

Dziś w nocy Meta poinformowała na swoim blogu o dodaniu garści nowych funkcji do systemu wiadomości prywatnych na Instagramie.

Największą nowością jest możliwość edycji wiadomości. Od dzisiaj wszyscy użytkownicy platformy mogą edytować wiadomości w ciągu maksymalnie piętnastu minut od wysłania. Aby to zrobić, wystarczy dotknąć i przytrzymać wiadomość, by wywołać menu opcji wiadomości i z listy opcji wybrać "Edytuj".

Kolejną nowością jest możliwość przypinania wiadomości do szczytu listy odbiorczej. Normalnie kolejność wyśiwetlania czatów zależy od ostatniej aktywności w nich, co w przypadku najaktywniejszych użytkowników serwisu może spychać czaty dla nich ważne na dół listy. Jak zapowiada Meta, już wkrótce możliwym będzie przypięcie trzech czatów w skrzynce odbiorczej, tak aby ich "nie zgubić".

Aby przenieść czat na górę skrzynki odbiorczej, wystarczy przesunąć palcem w lewo (lub dotknąć i przytrzymaj czat), a następnie z wyświetlanych opcji wybrać "Przypnij". Wątek można w dowolnym momencie odpiąć.

Kolejna nowość to możliwość włączenia i wyłączenia potwierdzenia odbioru - podpisów pod wiadomościami, dzięki którym rozmówcy wiedzą, czy "zostawiłeś ich na wyświetlonym". Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Meta, funkcja jest dostępna już teraz z poziomu Ustawień konta.

Ponadto zmieni się wygląd samych wiadomości prywatnych. A to za sprawą motywów, króre Meta wprowadza do czatów na Instagramie. Aby zmienić motyw czatu, dotknij nazwy czatu u góry ekranu, przejdź do Motywów i wybierz jeden z dostępnych motywów.

Ostatnią nowością są małe zmiany dotyczące naklejek i odpowiedzi. Od teraz naklejki można oznaczać jako "ulubione", tak by wyświetlały się u góry listy naklejek. W przypadku odpowiedzi na wiadomości (za pomocą opcji "Odpowiedz") Instagram dodał możliwość odpowiadania za pomocą naklejek, GIFów, wideo i wiadomości - w przeciwieństwie do jedynie dotychczasowego tekstu i emoji.

Z wyjątkiem przypinania czatów do góry skrzynki odbiorczej, wszystkie nowe funkcje wiadomości prywatnych na Instagramie dostępne są już teraz.

Więcej na temat Instagrama:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Worawee Meepian / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA