REKLAMA

Instagram z dużą nowością. Zobaczysz, gdzie są twoi znajomi

Instagram staje się niczym Snapchat. I nie, nie chodzi o podkradzenie najważniejszej funkcji dotyczącej wysyłania znikających zdjęć, ponieważ Stories już istnieją. Chodzi o Snap Map, inną funkcję znaną od lat ze Snapchata.

26.02.2024 20.12
Instagram z dużą nowością. Zobaczysz, gdzie są twoi znajomi
REKLAMA

Media społecznościowe czasem pozwalają sprawdzić, gdzie są twoi znajomi. Messenger od Facebooka oferuje opcję tymczasowego udostępnienia lokalizacji, co może być przydatne np. podczas odnajdywania się w nieznanym mieście. Snapchat natomiast pozwala - jeśli wyrazimy na to zgodę - udostępniać lokalizację wszystkim znajomym, gdy jesteśmy aktywni.

REKLAMA

Na wielkiej mapie można podejrzeć ostatnie miejsce pobytu starej koleżanki czy kogoś nowo poznanego. To nie jest nowość, gdyż ta funkcja, ochrzczona jako Snap Mapa, jest dostępna na platformie od lat. Ale teraz funkcję tę zainteresowała Meta - i coś podobnego ma trafić do największego (?) konkurenta Snapchata.

Instagram z mapą z pobliskimi znajomymi

Post dewelopera Alessandro Paluzziego na Twitterze już miesiące temu sugerowała, że Instagram pracuje nad kopią Snap Map. Wtedy twitterowicz odkrył kilka funkcji, które były wówczas rozwijane:

Według najnowszego posta Paluzziego na platformie Threads, Instagram testuje nową funkcję o nazwie "Mapa". Funkcja ta będzie podobna do Snap Map z Snapchata i pozwoli użytkownikom na wyświetlanie lokalizacji znajomych na mapie. Użytkownicy będą mogli:

  • Udostępniać swoją lokalizację innym użytkownikom.
  • Wyświetlać lokalizacje znajomych, którzy udostępnili je publicznie.
  • Zostawiać dla siebie nawzajem specjalne notatki, podobne do tych z Messengera lub wiadomości na Instagramie.
Źródło: Threads - alex193a

Według wypowiedzi dewelopera, Mapa, jeśli zostanie wprowadzona, będzie opcjonalna. Priorytetem będzie zapewnienie użytkownikom prywatności, a dane o lokalizacji będą szyfrowane z obu stron.

Źródło: Threads - alex193a

Będzie można udostępniać lokalizację wszystkim obserwującym, osobom, z którymi obserwujesz się wzajemnie oraz tylko Bliskim Znajomym. Ponadto można też włączyć tryb Ducha, który ukryje twoją ostatnią lokalizację, w której byłeś aktywny.

Przeczytaj więcej o nowościach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA
Źródło: Threads - alex193a
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA