REKLAMA

Tak wygląda nowy Google Pixel. W tym roku będzie trudniej wybrać

Nowe informacje potwierdzają, że Google w tym roku wyda nie dwa, a trzy telefony. Jednocześnie zrobi powrót do przeszłości w kwestii nazewnictwa.

27.03.2024 18.33
Tak wygląda nowy Google Pixel. W tym roku będzie trudniej wybrać
REKLAMA

Tegoroczna seria Google Pixel 9 będzie zawierała nie dwa, a trzy telefony (nie licząc tańszych modeli z dopiskiem a). Oprócz zwykłego modelu i wersji z dopiskiem Pro pojawi się wariant nazwany Pixel 9 XL. Jeśli kojarzycie dawne smartfony Google, to będziecie wiedzieć, że jest to nawiązane do dawnych lat. Ostatnim urządzeniem, w którym producent zastosował takie nazewnictwo, był Pixel 4 XL z 2019 roku.

REKLAMA

Pokazali, jak będzie wyglądać Pixel 9. To piękny smartfon

Renomowany informator z serwisu X, OnLeaks, udostępnił rendery przedstawiające nadchodzącego podstawowego Pixela 9. Wcześniej w tym roku (w styczniu) ten sam użytkownik pokazał jak będzie wyglądał Pixel 9 i 9 Pro, ale teraz dowiadujemy się, że tak naprawdę chodziło o modele 9 Pro i 9 Pro XL.

Oznacza to, że Google w tym roku pójdzie w ślady Apple'a i zrobi zwykłą wersję, model "Pro" oraz powiększony wariant "Pro XL". Z nowych doniesień wynika, że podstawowy model będzie wyglądał bardzo podobnie do reszty serii – producent postawi na stylistkę rodem z iPhone'ów, obejmującą kanciaste, ścięte ramki i płaski ekran. Podstawowy Pixel 9, tak jak bazowe iPhone'y, będzie miał do dyspozycji wyłącznie dwa aparaty na tylnym panelu: główny i szeroki. Trzy aparaty będą zarezerwowane dla lepszych modeli Pro. Na przodzie bez większych zaskoczeń znajdziemy pojedynczy aparat do selfie.

Smartfon zostanie wyposażony w 6,03-calowy wyświetlacz OLED i będzie cechował się wymiarami 152,8 x 71,9 x 8,5 mm. Takimi samymi jak w Pixel 9 Pro, który ma mieć ekran o przekątnej 6,1 cala – różnice najpewniej będą wynikać z grubości ramek – w lepszym modelu będą one mniej zauważalne. Trzeci z serii, czyli Pixel 9 Pro XL, najprawdopodobniej zapewni 6,7-calowy wyświetlacz.

Wszystkie trzy wersje mają być dostępne w czarnych wersjach kolorystycznych, które prezentują się naprawdę dobrze i nowocześnie. Oczywiście jest to coś, co już widzieliśmy np. w zeszłorocznych iPhone'ach czy najnowszych Samsungach Galaxy S24, ale to zdecydowanie dobry kierunek.

Na obecną chwilę nie wiemy, jaką specyfikację zaoferuje nadchodzący Pixel 9 poza 6,03-calowym ekranem i procesorem Google Tensor G9. Serwis 91mobiles twierdzi, że seria nowych telefonów Google'a zaoferuje ładowanie bezprzewodowe Qi2. Standard ma zapewnić prędkość ładowania o mocy 15 W i wspierać magnetyczne ładowarki niczym MagSafe od Apple.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA