REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

YouTube walczy z adblockami. Blokujesz reklamy, oglądanie filmów trwa wieki

Nie każdego YouTube Premium przekonuje – a szczególnie po ostatnich podwyżkach. Niektórzy dalej szukają tradycyjnych sposobów na blokadę reklam. Praktyka staje się jednak jeszcze bardziej uciążliwa.

14.01.2024
21:20
YouTube walczy z adblockami. Blokujesz reklamy, oglądanie filmów trwa wieki
REKLAMA

Coraz więcej użytkowników Reddita zaczęło skarżyć się na wolniejsze działanie YouTube’a. „Myślałem, że coś jest nie tak z moim internetem” – brzmi jeden z najpopularniejszych komentarzy. Zamieszczony filmik pokazuje, że z włączoną blokadą reklam materiały wczytują się wolniej. Tak, jakby jechało się pociągiem i nagle wjechało w środek lasu.

REKLAMA

YouTube walczy z adblockami. To kolejna bitwa

31 października ub. r. rzecznik YouTube przekazał oficjalny komunikat, w którym poinformowano o "podjęciu globalnych działań" w celu "nakłonienia widzów z włączonymi blokadami reklam do włączenia reklam w YouTube lub wypróbowania YouTube Premium, aby korzystać z serwisu bez reklam".

W jaki sposób? Osoby korzystające z blokerów widziały powiadomienie o wymownej treści: "odtwarzacz zostanie zablokowany po trzech wideo". Należało wyłączyć blokady albo przesiąść się na YouTube Premium. Co mogło zaboleć podwójnie, bo pakiet indywidualny podrożał do 26 zł (z 24 zł), rodzinny zaś z 36 do 47 zł. Płaci się więcej, ale nie ma co ukrywać - YouTube Premium naprawdę się opłaca:

Kilka tygodni później YouTube potwierdził, że serwis będzie działał wolniej, jeżeli zechce się omijać w niedozwolony sposób wyświetlanie reklam. „Użytkownicy z zainstalowanymi blokerami reklam mogą doświadczać nieoptymalnego oglądania, niezależnie od używanej przeglądarki”- przekazał wówczas rzecznik serwisu.

Więcej o YouTube przeczytasz na Spider's Web:

Najwidoczniej teraz YouTube na szerszą skalę przeszedł od słów do czynów, skoro użytkownicy Reddita korzystający z adblocków zauważyli znaczną różnicę. Już wcześniej działania pomogły, bo rozszerzenia zaczęły znikać z przeglądarek widzów, gdy ci zobaczyli wspomniane powiadomienie o wyłączeniu odtwarzacza.

Skoro sam komunikat wystarczył, aby zrezygnować z wtyczek, to niewykluczone, że ostatni ruch będzie jeszcze mocniejszym uderzeniem i blokady wylecą na dobre.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA