REKLAMA

CD Projekt ogłosił The Witcher Remake! Gra jest tworzona na nowo

CD Projekt zapowiedział The Witcher Remake. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5 i jest współtworzony przez Redów oraz bielskie studio Fool's Theory. Na szybką premierę nie ma co jednak liczyć.

26.10.2022 15.01
CD Projekt ogłosił The Witcher Remake! Gra jest tworzona na nowo
REKLAMA

Branża gier jest aktualnie zasypywana remake'ami, a rodzimy CD Projekt nie chce zostać w tyle. Z okazji 15-lecia interaktywnej serii Wiedźmin polska spółka zapowiedziała kolejny kluczowy projekt: The Witcher Remake tworzony we współpracy z innym polskim studiem, wykorzystujący niezwykle nowoczesny silnik graficzny.

REKLAMA

CD Projekt zapowiada The Witcher Remake. Gra będzie lśnić na Unreal Engine 5.

Do oficjalnej zapowiedzi doszło na oficjalnej witrynie projektu oraz w mediach społecznościowych. Tytuł powstaje pod nazwą kodową Canis Majoris i znajduje się we wczesnym stadium deweloperskim. Jego producenci od razu studzą nastroje: musi minąć wiele czasu, nim The Witcher Remake zadebiutuje, ponieważ twórcom zależy na zaoferowaniu gry na odpowiednio wysokim poziomie.

Wiemy natomiast, że The Witcher Remake powstaje na Unreal Engine 5. Nowoczesny silnik jest tym samym, na którym tworzony jest Witcher 4 otwierający zupełnie nową trylogię. Trudno o lepszy przykład tego, jak silnie CD Projekt związał się z Epic Games i jak mocno postawił na gotowe narzędzia do tworzenia gier wideo. Biorąc pod uwagę techniczne problemy Cyberpunka 2077 wynikające właśnie z autorskiego silnika, to dobra decyzja.

The Witcher Remake współtworzy Fool's Theory - co to za studio?

 class="wp-image-2523063"
REKLAMA

Fool's Theory to zespół z Bielska Białej, złożony z doświadczonych pracowników współtworzących produkty z segmentu AAA. Studio współpracuje z polskim 11 bit Studios przy ambitnym projekcie, a także pełni rolę wsparcia przy takich globalnych hitach jak Baldur's Gate 3, Divinity: Original Sin 2 czy Outriders. Własna produkcja Fool's Theory to cRPG Seven z 2017 roku.

Praca przy projektach takich jak Baldur's Gate 3 czy fenomenalne Divinity: Original Sin 2 zdecydowanie przemawia na korzyść bielskiej ekipy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA