REKLAMA

Dziś koniec świata. Wasteland 3 trafia na PC, konsole i Xbox Game Pass

Twórca pierwszych gier Fallout. Postapokaliptyczne RPG z klasycznym systemem turowym. Nowoczesna oprawa graficzna i budżet od Microsoftu. Panie i panowie, oto Wasteland 3.

29.08.2020 09.17
wasteland 3 premiera
REKLAMA

Na tę grę czekałem bardzo długo. Nie jest to widowiskowy hit pokroju Uncharted, GTA, Gears czy God of War – ale jakoś ekscytuję się tym nieco bardziej. Wasteland 3 to bowiem gra RPG (uwielbiam) w świecie fantasy (uwielbiam) z walką w systemie turowym (uwielbiam!) stworzona przez studio inXile, prowadzone przez legendarnego Briana Fargo – projektanta ubóstwianych przeze mnie pierwszych Falloutów.

REKLAMA

Jakby tego było mało, w toku produkcji Wasteland 3 studio inXile zostało przejęte przez Xbox Game Studios. To niestety oznacza, że to będzie ostatnia gra studia, jaka pojawi się na PlayStation. Ale w zamian na jej produkcje Microsoft przeznaczył spory budżet, a Wasteland 3 już w dniu premiery dostępny jest bez dalszych opłat w usłudze Xbox Game Pass. Również w streamingu na telefony – gdzie jak mało która gra powinien się sprawdzić doskonale.

Wasteland 3 już dziś. Gra dostępna jest na Xbox One, PlayStation 4, PC i… na Androida, w formie streamingu Xbox Game Pass.

REKLAMA

Odpowiedzialne za grę studio chwali się, że jej dzieło zapewni nam grubo ponad sto godzin niepowtarzalnej, wypełnionej zagadkami, akcją i specyficznym połączeniem mroku i humoru zabawy. Produkcja przenosi nas w odległą o setki lat przyszłość, w której świat został zniszczony przez wojnę jądrową. Będziemy przemierzać zniszczone Kolorado, próbując stworzyć bezpieczne szlaki handlowe dla naszej społeczności. Nie trzeba tłumaczyć, że nie będzie to łatwe zadanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA