REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzi nowy iPad z cienkimi ramkami, ekranem 10,8 cala i nowoczesnym wyglądem

Wśród tegorocznych nowości Apple'a zobaczymy nowy model iPada. Będzie to sprzęt wyglądający prawie tak dobrze jak iPad Pro, ale ma być sporo tańszy.

31.08.2020
10:46
ipad pro 2020
REKLAMA

Premiera nowych iPadów odbędzie się już lada moment, bo według przecieków nowe tablety zobaczymy 10 września. Zostaną one pokazane bez większych fanfar i bez konferencji. Apple ma rozesłać informacje prasowe i zaktualizować swoją stronę.

REKLAMA
 class="wp-image-1406540"

Do sieci trafił właśnie niepublikowany wcześniej schemat, na którym widzimy jeden z nadchodzących iPadów. Będzie to model o zupełnie nowej przekątnej w ofercie Apple’a. Nowy iPad ma ekran o wielkości 10,8 cala, otoczony cienkimi ramkami przypominającymi modele Pro.

Zanim przejdziemy do nowości, rzućmy okiem na obecną linię iPadów.

Linia iPadów dzieli się na cztery serie. Aktualne modele to:

  • iPad mini 5. generacji. Został zaprezentowany w 2019 r., ma ekran o przekątnej 7,9 cala, starą obudowę i szybki procesor A12 Bionic.
  • iPad 7. generacji. Podstawowy i najtańszy model. Miał premierę we wrześniu 2019 r. Ma ekran o przekątnej 10,2 cala, starą obudowę, ale ze złączem Smart Connector i czteroletni procesor A10.
  • iPad Air 3. generacji. Miał premierę w marcu 2019 r. Rozmiar obudowy jest taki sam jak w tanim iPadzie (nie licząc grubości), ale znajdziemy tu większy ekran o przekątnej 10,5 cala i szybszy procesor A12 Bionic.
  • iPad Pro 4. generacji. Mamy tutaj dwa modele z marca 2020 r. Mniejszy ma 11”, a większy 12,9”. Oba mają nowoczesne obudowy, najlepsze ekrany i najszybsze podzespoły na czele z procesorem A12Z Bionic.

Mamy więc dość drogiego, ale za to szybkiego iPada mini o zawstydzająco przestarzałej obudowie. Mamy taniego iPada 7, który również wygląda przestarzale, ale poza tym nie sposób na niego narzekać. Działa z Pencilem, ma Smart Connector do podłączania klawiatur, a do tego nadal jest bardzo szybki. Kolejna półeczka to starzejący się iPad Air, który obecnie ma niewiele przewag nad tanim iPadem, a jego cena wydaje się w tym kontekście zbyt wysoka. Na szczycie są dwa iPady Pro, które są naj pod każdym względem.

Są dwie możliwości, czym może być nowy iPad z ekranem 10,8 cala.

 class="wp-image-1406543"

Schematy nowego iPada opublikował serwis 91Mobiles, a redaktorzy twierdzą, że na grafikach widzimy nowy, tani model iPada. Miała to by być ósma generacja najtańszego tabletu w ofercie. Jeśli to prawda, to nowy iPad Air też musiałby doczekać się odświeżenia obudowy, by nie zostać w tyle. Tym samym wszystkie iPady - poza traktowanym trochę po macoszemu modelem mini - miałyby już nowoczesny wygląd.

Osobiście nie wierzę w takie zmiany. Tani iPad dopiero w ostatniej generacji doczekał się odświeżenia wyglądu i powiększenia ekranu, a Apple nie lubi zmieniać obudowy po zaledwie jednej generacji sprzętu. Wobec tego dużo wiarygodniej brzmi druga możliwość, czyli taka, że schematy przedstawiają nowego iPada Air.

 class="wp-image-1404170"

Niedawno pisałem o przecieku pokazującym instrukcję nowego iPada Air, gdzie widzimy cienkie ramki. Taki zabieg byłby bardziej w stylu Apple: środkowy model z oferty (Air) zyskałby obudowę wzorowaną na modelu Pro, ale z nieco mniejszym ekranem (10,8 kontra 11 cali). Z kolei najtańszy iPad 8 zachowałby przestarzałą obudowę.

REKLAMA

Na razie wątpliwości budzi system biometrii. Część przecieków mówi, że iPad Air będzie wyposażony w system Touch ID umieszczony na przycisku z boku obudowy. To rozwiązanie podobne do tego stosowanego w smartfonach Xperia. Inne przecieki mówią o tym, że nowy iPad 10,8 cala mieć system Face ID znany z iPada Pro.

Przekonamy się o tym wszystkim najpewniej już 10 września, kiedy Apple pokaże nowe tablety.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA