REKLAMA

Jedna usługa, by za wszystko zapłacić. Android Pay i Google Wallet łączą się w Google Pay

Android Pay i Google Wallet łączą siły. Użytkownicy Androida otrzymają do swojej dyspozycji usługę Google Pay, za pośrednictwem której zapłacą (prawie) wszędzie.

08.01.2018 17.22
google pay
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli ktoś śledzi poczynania Google to nie powinien się w ogóle dziwić tą niekiedy pokrętną logiką. Zróbmy jedną usługę do mobilnych płatności, potem drugą, a potem - zupełnie niespodziewanie - połączmy je. Gdybym był złośliwy, to dopisałbym, że zapewne nie jest to jeszcze ostatnie słowo firmy z Mountain View.

Android Pay zmienia nazwę.

google pay class="wp-image-659227"

Idea jest dość prosta. Google Pay ma zunifikować wszystkie płatności dokonywane za pośrednictwem systemu Android. Zakupy w sklepie Google Play, odnawianie subskrypcji na YouTube, internetowe płatności dokonywane przez Google Chrome, czy dotykowe płatności w sklepach przez NFC. Wystarczy, że do waszego konta Google podpięta będzie jedna z obsługiwanych metod płatności i tyle.

Przy pomocy Google Pay będzie można dokonywać również płatności w takich usługach, jak Airbnb, Dice, Fandango, HungryHouse, czy Instacart. Google chwali się też tym, że ta lista już wkrótce zostanie znacznie powiększona. Oczywiście z perspektywy polskiego użytkownika nie jest to aż tak gorąca wiadomość.

Po pierwsze: nie wiadomo, kiedy Google Pay pojawi się w naszym kraju.

REKLAMA

Logika podpowiada, że oczywiście się pojawi, zastępując Android Pay, które działa w Polsce. Ale to logika, a nie Google. Może też stać się tak, że Android Pay przestanie być dostępny w naszym kraju, a Google Pay się z jakiegoś powodu nie pojawi. Po drugie: rynek płatności internetowych w Polsce już teraz działa całkiem sprawnie dzięki mobilnym aplikacjom bankowym umożliwiającym płatności zbliżeniowe NFC i kilkunastu sposobom płacenia za produkty i usługi kupowane przez nas w sieci.

Szczerze mówiąc, to nawet jeśli nowa usługa pojawiłaby się w Polsce jeszcze dzisiaj, to... chyba bym z niej nie skorzystał. Po prostu nie widzę takiej potrzeby.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA