REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Jedna usługa, by za wszystko zapłacić. Android Pay i Google Wallet łączą się w Google Pay

Android Pay i Google Wallet łączą siły. Użytkownicy Androida otrzymają do swojej dyspozycji usługę Google Pay, za pośrednictwem której zapłacą (prawie) wszędzie.

08.01.2018
18:22
google pay
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli ktoś śledzi poczynania Google to nie powinien się w ogóle dziwić tą niekiedy pokrętną logiką. Zróbmy jedną usługę do mobilnych płatności, potem drugą, a potem - zupełnie niespodziewanie - połączmy je. Gdybym był złośliwy, to dopisałbym, że zapewne nie jest to jeszcze ostatnie słowo firmy z Mountain View.

Android Pay zmienia nazwę.

google pay class="wp-image-659227"

Idea jest dość prosta. Google Pay ma zunifikować wszystkie płatności dokonywane za pośrednictwem systemu Android. Zakupy w sklepie Google Play, odnawianie subskrypcji na YouTube, internetowe płatności dokonywane przez Google Chrome, czy dotykowe płatności w sklepach przez NFC. Wystarczy, że do waszego konta Google podpięta będzie jedna z obsługiwanych metod płatności i tyle.

Przy pomocy Google Pay będzie można dokonywać również płatności w takich usługach, jak Airbnb, Dice, Fandango, HungryHouse, czy Instacart. Google chwali się też tym, że ta lista już wkrótce zostanie znacznie powiększona. Oczywiście z perspektywy polskiego użytkownika nie jest to aż tak gorąca wiadomość.

Po pierwsze: nie wiadomo, kiedy Google Pay pojawi się w naszym kraju.

REKLAMA

Logika podpowiada, że oczywiście się pojawi, zastępując Android Pay, które działa w Polsce. Ale to logika, a nie Google. Może też stać się tak, że Android Pay przestanie być dostępny w naszym kraju, a Google Pay się z jakiegoś powodu nie pojawi. Po drugie: rynek płatności internetowych w Polsce już teraz działa całkiem sprawnie dzięki mobilnym aplikacjom bankowym umożliwiającym płatności zbliżeniowe NFC i kilkunastu sposobom płacenia za produkty i usługi kupowane przez nas w sieci.

Szczerze mówiąc, to nawet jeśli nowa usługa pojawiłaby się w Polsce jeszcze dzisiaj, to... chyba bym z niej nie skorzystał. Po prostu nie widzę takiej potrzeby.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA