REKLAMA

Będzie tani Samsung Galaxy S24 FE. Czy warto na niego poczekać?

Europejscy klienci w końcu doczekali się sztandarowych telefonów Samsunga w wersjach z układami Snapdragon, mogąc się przekonać o istotnej różnicy jakościowej w porównaniu do czipów Exynos. Na pewno już się domyślacie z jakimi złymi wieściami przychodzimy.

16.06.2024 05.50
Galaxy S24 FE procesor
REKLAMA

Seria Samsung Galaxy S FE (Fan Edition) to linia telefonów, która łączy w sobie zaawansowane funkcje i innowacje z sztandarowych modeli Galaxy S z bardziej przystępną ceną. Charakteryzuje się ona wysoką jakością wykonania, dobrymi parametrami aparatu oraz przyzwoitym, choć już nie luksusowym wyposażeniem.

REKLAMA

Seria Galaxy S FE jest skierowana do użytkowników, którzy szukają telefonu z najnowszymi technologiami, ale w bardziej dostępnej cenie w porównaniu do modeli pokazowych. Samsung regularnie aktualizuje tę linię, wprowadzając nowe modele, które mają odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania fanów marki. Choć ta nie zawsze była udana, a i w tym roku może okazać się nie aż tak fajna, jak by niektórzy wspomniani fani sobie życzyli.

Czytaj też:

Galaxy S24 FE z układem Exynos 2400. Czas pracy na akumulatorze to wielka niewiadoma

Największa różnica między Galaxy S22 Ultra a Galaxy S23 Ultra? Właściwie to tylko procesor i kilka kosmetycznych drobiazgów. W Europie pierwszy z telefonów sprzedawany był w wersji z układem Exynos, drugi z układem Snapdragon. To wystarczy, by przepaść między tymi urządzeniami była znacząca. S22 nie jest w stanie wytrzymać dłuższego czasu bez ładowarki i często się przycina, podczas gdy wersja z Snapdragonem działa genialnie. Mając powyższe spostrzeżenia na uwadze, a także z wielu innych modeli, można się obawiać jakości, jaką będzie sobą reprezentował Galaxy S24 FE. Jest jednak pewna nadzieja.

Informacja o Exynosie 2400 w Galaxy S24 FE pochodzi z bazy danych aplikacji testującej Geekbench. Tyle że w tym konkretnym telefonie (kod producenta SM-S721B) ów Exynos taktowany jest z częstotliwością 3,11 GHz na rdzeniu Cortex-X4, zamiast 3,21 GHz jak w innych telefonach, osiągając przy tym przyzwoity wyniki we wspomnianym Geekbenchu. Niewykluczone, że takie dostrojenie do tego telefonu może rozwiązać problem niezupełnie wspaniałej sprawności energetycznej urządzeń z Exynosem.

REKLAMA

Galaxy S24 FE, według niepotwierdzonych informacji, ma być wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz AMOLED i akumulator o pojemności 4500 mAh. Ma być oferowany w 128- i 256-gigabajtowej wersji.

Dalsze szczegóły, póki co, nie są znane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA