ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Oppo nie chce, żebyś przepłacał za słuchawki. Tymi modelami cię przekona

Oppo nie chce, abyś przepłacał za słuchawki Bluetooth. Marka wprowadza do Polski dwa przystępne cenowo modele o imponujących możliwościach.

24.06.2024 16.36
Oppo nie chce, żebyś przepłacał za słuchawki. Tymi modelami cię przekona
REKLAMA

Mowa o słuchawkach Enco Air 4 Pro oraz Enco X3i. Na start Oppo przygotowało atrakcyjną promocję, dzięki której urządzenia kupimy taniej. Oto co potrafią i czym się różnią propozycje giganta technologicznego.

REKLAMA

Oppo Enco X3i to bardziej zaawansowana propozycja

Zaczynając od wyższej półki cenowej, przyjrzyjmy się Enco X3i. Słuchawki te w promocyjnej cenie kosztują 499 zł (zamiast 599 zł) i w tej kwocie wydają się mocnym wyborem. Osobiście przypominają mi OnePlus Buds 2 Pro ze względu na obecność etui ładującego, w który pchełki "leżą" (a nie wsuwają się, jak w np. AirPodsach).

Słuchawki te wspierają podwójny zestaw przetworników dynamicznych, stworzonych do różnych zadań: pierwszy, większy, bo 10,4-milimetrowy, odpowiada za niskie tony, natomiast drugi, 6-milimetrowy, zajmuje się wysokimi tonami. Kluczowe jest także zastosowanie łączności Bluetooth 5.3 i kodeka LHDC 5.0, który umożliwia wysoką jakość przesyłanie dźwięku. Transmisja tego kodeka jest znacznie wyższa niż w innych popularnych rozwiązaniach, takich jak aptX, SBC czy AAC.

Oppo Enco X3i mają na pokładzie zestaw sześciu mikrofonów (po trzy na jednej słuchawce) i wspierają technologię aktywnej redukcji szumów do 49 dB. No dobra, ale jak wygląda czas pracy na baterii tego modelu? Na pojedynczym ładowaniu słuchawki mogą grać do 10 godzin z wyłączonym ANC, a z etui ładującym czas pracy można rozszerzyć do maksymalnie 44 godzin.

Z dodatkowych przydatnych opcji X3i warto wspomnieć o funkcji Oppo Alive Audio, zapewniającej efekt dźwięku przestrzennego, oraz funkcji Golden Sound 2.0, która dostosowuje dźwięk do ucha użytkownika. Słuchawki są odporne na lekkie zachlapania i kurz, co potwierdza standard IP55.

IDŹ DO SKLEPU
x-kom
Oppo Enco X3i
x-kom

Oppo Enco Air 4 Pro

Oppo Enco Air 4 Pro to nieco tańsza opcja - w promocyjnej cenie kosztują 349 zł (zamiast 399 zł). Słuchawki bazują na pojedynczym przetworniku o średnicy 12,4 mm. Pod względem łączności jest równie solidnie - obsługują łączność Bluetooth 5.4 oraz kodek audio LHDC 5.0. Podobnie jak w przypadku wyższego modelu, oferują redukcję szumów o efektywności do 49 dB.

Co ważne, Enco Air 4 Pro działają dłużej na jednym ładowaniu niż model Enco X3i: słuchawki grają nawet przez 12 godzin na pojedynczym ładowaniu, natomiast z etui ładującym ten czas można wydłużyć do 44 godzin. Słuchawki są odporne na lekkie zachlapania i kurz, co potwierdza standard IP55, ale za to nie mają opcji dźwięku przestrzennego oraz dostosowania się do ucha korzystającego.

Promocyjne ceny nie będą obowiązywały wiecznie – Oppo twierdzi, że niższe kwoty (499 zł dla modelu X3i i 349 zł dla Air 4 Pro) będą dostępne tylko do 2 lipca 2024 r. Zupełnie tak jak w przypadku nowych smartfonów z serii Oppo Reno 12.

IDŹ DO SKLEPU
x-kom
Oppo Enco Air 4 Pro
x-kom
REKLAMA

Więcej o słuchawkach bezprzewodowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA