REKLAMA

Anbernic ma nowe kieszonkowe cudeńko. Będzie ci przypominać inną konsolę

Nowa wersja konsoli RG35XX doczekała się przenośnej, mocno przypominającej Game Boya SP formy. Nic więc dziwnego, że nazwano ją RG35XXSP. Jest stworzona dla miłośników klasycznych gier wideo.

08.05.2024 19.13
Konsola Anbernic RG35XXSP
REKLAMA

Co się stanie, jeśli weźmie się linuxową konsolkę RX35XX i zamknie w obudowie z zawiasem? RG35XXSP, czyli dokładnie to samo, ale w jeszcze wygodniejszej formie. Konkretnie, niewielką przenośną konsolę do gier potrafiącą emulować wiele różnych gamingowych sprzętów sprzed wielu lat. Produkt obsługuje też nowoczesne platformy ze streamingiem gier.

REKLAMA

RG35XXSP obsługiwać będzie 5G, Wi-Fi, Bluetooth 4.2 (wiele kontrolerów równocześnie) i oferować będzie wyjście HDMI. Niestety na dziś producent nie zdradza więcej szczegółów technicznych, nie podaje też ceny urządzenia. W zasadzie tylko to, że jest to w ujęciu technicznym identyczny sprzęt co linuxowa RX35XX wynika, póki co, głównie ze zbieżności nazw (i nieco z tego, co jest prezentowane na klipie od producenta). A co właściwie potrafi konsola w aktualnie oferowanej wersji?

Czytaj też:

Co to jest Anbernic RG35XX, pierwowzór dla RG35XXSP?

REKLAMA

Anbernic RG35XX to przenośna konsola do gier, która zdobyła popularność wśród miłośników retro-gamingu. Oferuje 3,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 640x480. Chipset Quad-core ARM Cortex-A9 oraz GPU Quad-core PowerVR SGX544MP zapewniają nie tylko płynność działania, ale przede wszystkim obsługę różnych emulatorów. Konsola zawiera 256 MB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 512 GB.

System operacyjny RG35XX oparty jest na Linuksie, a użytkownik ma dwie opcje: oficjalny system oraz nieoficjalny, ale ceniony GarlicOS. Wbudowany głośnik zapewnia przyzwoitej jakości dźwięk, a akumulator litowo-polimerowy o pojemności 2600 mAh pozwala na około sześć godzin gry. Wersja RG35XX 2024 to ulepszona wersja konsoli. Wyposażona w chipset H700 quad-core ARM Cortex-A53, GPU Dual-core G31 MP2 oraz 1 GB RAM LPDDR4 oferuje lepszą wydajność. Pamięć wewnętrzna w tym modelu to 64 GB, a konsola obsługuje ponad 30 rodzajów emulatorów oraz inne gry w różnych formatach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA