REKLAMA

Play i T-mobile poprawili zasięg w Polsce. Oto gdzie jest lepszy sygnał

Dwójka operatorów pochwaliła się pracami dotyczącymi usprawnienia zasięgu w Polsce. Zarówno T-Mobile, jak i Play postawili nowe stacje bazowe w całym kraju. Masz u siebie superszybkie 5G?

26.04.2024 14.34
Play i T-mobile poprawili zasięg w Polsce. Oto gdzie jest lepszy sygnał
REKLAMA

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w Play działa łącznie 11757 stacji bazowych, gdzie w samym pierwszym kwartale 2024 r. operator postawił ich 136, zresztą podobnie jak Orange, który w całym kraju nad Wisłą oferuje ponad 12300 nadajników działających w różnych technologiach – 5G w paśmie C, 5G DSS, LTE czy 3G (jednocześnie trwa wygaszanie sieci 3G). Teraz dowiadujemy się więcej o pracach T-Mobile oraz Play.

REKLAMA

T-Mobile z lepszym zasięgiem 5G. Play przygotowany na majówkę

T-Mobile poinformował na swoim profilu w serwisie X, że w tym tygodniu mocno usprawnił sieć 5G Bardziej, czyli technologię bazującą na paśmie C. W Polsce łącznie działa już 2129 stacji bazowych, gdzie tylko w tym tygodniu uruchomiono 38 nowych nadajników. Tym sposobem poprawiono zasięg w miejscach, gdzie zasięg już był – m.in. w Dąbrowie Górniczej, Gliwicach i Zabrzu.

Gdyby tego było mało, Magentowy operator uruchomił także stacje w lokalizacjach, gdzie dotychczas nie było 5G Bardziej o prędkości pobierania do 1 Gb/s – m.in. w Bielsku-Białej, Oświęcimiu oraz Lidzbarku Warmińskim. T-Mobile dociera sygnałem 5G Bardziej do 1/4 populacji Polski, czyli ponad 9 mln mieszkańców kraju.

Jeśli chodzi natomiast o Play, to operator pochwalił się, że w ubiegłym tygodniu uruchomił nowe nadajniki w Łodzi, Warszawie i Bydgoszczy. Co więcej, firma przez ostatnie kilka miesięcy uruchamiała nowe stacje na Mazurach od września 2023 aż do kwietnia 2024.

Prace zaowocowały nowymi nadajnikami na Warmii i Mazurach – także w bezpośrednim sąsiedztwie jezior. Stacje pojawiły się w kilkunastu lokalizacjach: Biskupcu, Bogaczewie, Bronowie, Czarkowym Grądzie, Dąbrowym, Dąbrównie, Ełku, Gąsiorowie Olsztyneckim, Gizewie w gminie Sorkwity, Iławie, Mikołajkach, Olecku, Olsztynku, Pasymiu, Rudzienicach, Stawigudzie i Szwarcenowie w gminie Biskupiec.

Jak widać, stacje bazowe zostały zamontowane nie tylko we wsiach, ale także miasteczkach. Wszystko to, aby zapewnić klientom przyjeżdżającym na Mazury w sezonie lepsze usługi. Już za kilka dni rozpoczyna się majówka – a na Mazurach to początek sezonu żeglarskiego. Później po majówce przyjdzie czas na wakacje, kiedy to turystów będzie równie dużo. Dodatkowe stacje bazowe w wielu typowo turystycznych miejscowościach są na wagę złota, ponieważ klienci mogą cieszyć się dobrym zasięgiem.

Kolejne stacje to przede wszystkim skuteczniejsze, szybsze działanie. Dzięki czemu więcej osób jednocześnie może korzystać z lepszego internetu.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA