REKLAMA

Latające taksówki już tu są. Chiny uruchamiają masową produkcję

Marzenie o lataniu nad zatłoczonymi miastami staje się coraz bliższe realizacji. Chiny uruchamiają masową produkcję bezzałogowych dronów powietrznych EHang EH216-S, które mogą stać się prekursorem latających taksówek na całym świecie. Pierwsze komercyjne loty tych autonomicznych dronów pasażerskich zaplanowano już na 2025 r.

28.04.2024 17.00
Latające taksówki już tu są. Chiny uruchamiają masową produkcję
REKLAMA

EH216-S to pierwszy na świecie eVTOL (pionowy start i lądowanie) gotowy do masowej produkcji. Ten bezzałogowy dron powietrzny może pomieścić do 6 pasażerów i pokonać dystans do 35 km na jednym ładowaniu. Dzięki napędowi elektrycznemu jest nie tylko cichy, ale również przyjazny dla środowiska.

REKLAMA

Latanie bez pilota

EH216-S wyposażony jest w osiem wirników, które pozwalają mu na pionowy start, lądowanie i swobodne manewrowanie w powietrzu. Dron sterowany jest autonomicznie za pomocą zaawansowanych systemów nawigacji i sztucznej inteligencji, co zapewnia bezpieczny i komfortowy przelot.

Przedstawiciele firmy EHang ogłosili już, że ich pojazd "przewożący pasażerów bez pilota" otrzymał pozwolenie na masową produkcję od Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego (CAAC).

Więcej o dronach przeczytasz na Spider`s Web:

Czkamy na autonomiczne, latające taksówki

EH216-S to dwuosobowy model maszyny eVTOL stworzony z myślą o zaawansowanej mobilności powietrznej. Prędkość przelotowa drona wynosi 100 km/h, maksymalna prędkość 130 km/h, a maksymalna wysokość wynosi 3000 m. Zasięg EHang 216 wynosi 35 km, a czas lotu wynosi 21 minut.

 class="wp-image-4591212"
EHang EH216-S

Maszyna ma 16 silników elektrycznych i zasilany jest akumulatorami. Czas ładowania baterii wynosi 120 minut. Maksymalna ładowność samolotu wynosi 220 kg. Kadłub wykonany jest z kompozytu włókna węglowego, co zapewnia wysoki stosunek wytrzymałości do niskiej masy.

REKLAMA

Chociaż technologia bezzałogowych dronów powietrznych rozwija się w błyskawicznym tempie, minie jeszcze kilka lat, zanim stanie się ona powszechnie dostępna. Konieczne jest opracowanie odpowiednich regulacji prawnych i infrastruktury, aby zapewnić bezpieczne i efektywne funkcjonowanie latających taksówek.

Potencjał latających taksówek jest ogromny. Mogą one zrewolucjonizować sposób, w jaki poruszamy się po miastach, i znacząco poprawić jakość naszego życia. Chociaż przed nami jeszcze wiele wyzwań, nie ulega wątpliwości, że bezzałogowe latające drony to przyszłość transportu miejskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA