REKLAMA

Możesz przestać wysyłać zdjęcia swojego przyrodzenia. Instagram go ocenzuruje

Instagram w końcu podejmuje działania mające na celu cenzurowanie zdjęć, których nikt nie chce oglądać. Tak - mowa o TYCH zdjęciach. Platforma ogłosiła istotną zmianę, która ma przynieść korzyści zwłaszcza młodzieży - to jedna z najważniejszych nowości.

13.04.2024 08.42
Możesz przestać wysyłać zdjęcia swojego przyrodzenia. Instagram go ocenzuruje
REKLAMA

Na co należy uważać w mediach społecznościowych? Oczywiście na wszystko, ale szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo nasze oraz naszego wizerunku. To, że coś wysyłamy do znajomych czy publikujemy na profilu z ograniczonym kręgiem obserwujących, nie oznacza, że pozostanie to jedynie w zaufanym gronie.

REKLAMA

Innym problemem jest to, że łatwo można natknąć się na niechciane nagie zdjęcia, zwłaszcza w prywatnych wiadomościach, gdzie niektórzy zdają się popuszczać wodze fantazji wysyłając nieprzyzwoite zdjęcia do osób, które nie wyraziły na to zgody. Teraz - chciałbym powiedzieć w końcu?! - Instagram ogłasza nową funkcję, która ochroni Twój wzrok przed niechcianymi dickpickami.

Instagram będzie cenzurować to, co trzeba

Meta - firma będąca właścicielem Facebooka, Instagrama i WhatsAppa - wprowadziła nowe funkcje mające na celu przeciwdziałanie impulsywnemu wysyłaniu odważnych zdjęć oraz nadużyciom związanym z udostępnianiem intymnych treści.

Jednym z nowych narzędzi jest "Ochrona przed nagością". Ta będzie dostępna w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie.

Automatyczna cenzura zdjęć (fot. Meta)

Ta automatycznie rozmyje obrazy zawierające nagie ciała - lub intymne części ciała - zachęcając użytkowników do przemyślenia przed zobaczeniem takich treści. Narzędzie będzie domyślnie aktywne dla użytkowników poniżej 18. roku życia, a dorośli będą zachęceni do włączenia go. Oznacza to, że gdy ktoś wyśle zdjęcie np. części ciała, której nie chcesz widzieć, Instagram automatycznie rozmyje całe zdjęcie i wyświetli ostrzeżenie, że pod cenzurą znajduje się nieodpowiednia zawartość.

Wysyłasz coś ryzykownego? Instagram powie, abyś się zastanowił (fot. Meta)

Na Spider's Web poznasz najświeższe aktualizacje popularnych aplikacji:

To nie koniec. Przygotowano więcej zabezpieczeń

Meta opracowuje również technologię pomagającą w identyfikowaniu kont, które mogą być używane do oszustw związanych z przesyłaniem intymnych zdjęć. Firma deklaruje, że ma to uniemożliwić takim kontom znalezienie i interakcję z profilami nastolatków. W przypadku użytkowników poniżej 18. roku życia, Meta uniemożliwi dorosłym inicjowanie rozmów w prywatnych czatach i ukryje ich profile przed potencjalnymi oszustami. Meta opracowuje również nowe zasoby dla osób, które mogły zostać zaatakowane przez oszustów, takie jak wiadomości pop-up kierujące je do zasobów dotyczących bezpieczeństwa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA