REKLAMA

e-Urząd Skarbowy nie działa. Wielka awaria rządowej platformy

Osoby, które pomyślały "a rozliczę się z fiskusem później" mają problem. e-Urząd Skarbowy obecnie nie działa. Jest to związane z problemami technicznymi.

19.04.2024 10.39
e-Urząd Skarbowy nie działa. Wielka awaria rządowej platformy
REKLAMA

Wydaje się, że problem trwa od rana i w chwili pisania artykułu wciąż nie został rozwiązany. Ministerstwo Finansów dobrze wie o awarii i pracuje nad jej usunięciem. W serwisie X zostało opublikowane oświadczenie w tej sprawie, które jednocześnie podaje rozwiązanie dla spóźnialskich. Na rozliczenie pozostaje jeszcze bowiem kilka ostatnich dni.

REKLAMA

e-Urząd skarbowy nie działa. Ministerstwo Finansów mówi co robić

Wchodząc na stronę internetową (a raczej próbując) e-Urzędu Skarbowego, spotkamy się z błędem. Zobaczymy bowiem komunikat "Mamy przerwę w działaniu e-Urzędu Skarbowego; Robimy wszystko, aby jak najszybciej udostępnić nasze e-usługi. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już wkrótce".

Ministerstwo Finansów na oficjalnym profilu w serwisie X twierdzi, że w mimo przerwy w działaniu witryny e-Urzędu Skarbowego usługa TwójePIT działa jak należy. Deklaracje podatkowe w dalszym ciągu można składać po zalogowaniu się na adres epit.podatki.gov.pl. Spóźnialscy, którzy wejdą na stronę internetową e-Urzędu, mogą się przestraszyć, ponieważ na rozliczenie z fiskusem pozostaje bardzo mało czasu.

Deklaracje podatkowe można składać bowiem tylko do końca kwietnia – 30 dnia miesiąca. Natomiast jest to jak najbardziej możliwe – wystarczy wejść przez inną stronę internetową i się zalogować. Taki proces to zaledwie kilka kliknięć. Jestem w stanie jednak zrozumieć, że wiele osób stwierdziło, że zrobi to później, ponieważ na początku mogą występować problemy.

Gorzej, gdyby usługa TwójePIT przestała działać ostatniego dnia – wtedy byłby naprawdę spory kłopot. Awaria najprawdopodobniej zostanie stosunkowo szybko zażegnana.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA