REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Możesz już pozwolić dziecku korzystać z Facebooka i Instagrama. Ważna zmiana w serwisach

Jeśli nie pozwalałaś swojemu dziecku korzystać z Facebooka i Instagrama ze względu na obawy, że może do nich napisać ktoś obcy, to ta wiadomość jest dla ciebie. Obie platformy wprowadzają ważną zmianę, która w znaczący sposób ochroni twoje dziecko.

25.01.2024
16:38
telefon dziecko smartfon play junior box swieta 2020
REKLAMA

Internet z jednej strony daje świetne możliwości z rozwoju, ale istnieje też druga strona medalu tego rozwiązania w postaci wszelkich niebezpieczeństw, oszustw i nadużyć. Przezorni rodzice często zakazują swoim pociechom korzystania z wielu usług w internecie ze względu na ostrożność. Dzięki zmienionym zasadom w kwestii użytkowania wprowadzonym do Instagrama i Facebooka najmłodsi będą znacznie bezpieczniejsi.

REKLAMA

Facebook i Instagram zablokuje wiadomości prywatne wysyłane do nastolatków

Już w 2021 roku marka matka Facebooka Meta znacząco ograniczyła dorosłym możliwość wysyłania wiadomości prywatnych do użytkowników poniżej 18 lat na Instagramie. Mechanizm działa jako zabezpieczenie przed wysyłaniem wiadomości do kont, których się nie obserwuje. Teraz firma postanowiła rozszerzyć ochronę jeszcze bardziej.

Użytkownicy poniżej 16 lub 18 lat (w zależności od kraju) nie będą mogli otrzymywać wiadomości prywatnych od osób, których nie obserwują na Instagramie lub nie mają w znajomych na Facebooku. Co ciekawe, tyczy się to nie tylko pełnoletnich użytkowników, ale także ich potencjalnych rówieśników (a nawet osób młodszych). Jeśli dana osoba kogoś nie obserwuje, to nie będzie mogła w ogóle otrzymać wiadomości prywatnej ani na Messengerze, ani na Instagramie.

Mechanizm ma uchronić nastolatków przed potencjalnym niechcianym kontaktem. W przypadku Messengera, aby odbierać wiadomości prywatne od innych użytkowników komunikatora, będzie trzeba dodać kogoś do znajomych na Facebooku lub mieć tę osobę w kontaktach w telefonie (bo Messenger pozwala też na podłączenie numeru telefonicznego). Ustawienie ma być domyślnie włączone i jeśli konto nastolatka jest pod nadzorem rodzica lub opiekuna, to tylko on może to zmienić.

Oczywiście rozwiązanie będzie działać w momencie, gdy konto nastolatka ma przypisaną zgodną z rzeczywistością datę urodzin. Dodawanie sobie kilku lat przy rejestracji nowego konta to standard.

Możesz pozwolić swojemu dziecku korzystać z Instagrama i Facebooka

Jak widać twórcy Facebooka i Instagrama ostatnimi czasy mocno idą w stronę bezpieczeństwa nastolatków. Ostatnimi czasy na tej drugiej platformie pojawiło się zabezpieczenie, które ma wyświetlać sugestię, aby osoba poniżej 18. roku życia odstawiła telefon i poszła spać, jeśli korzysta się z platformy po godzinie 22:00.

Teraz obie platformy wprowadzają przydatną zmianę zabezpieczającą przed niechcianym kontaktem ze strony nieznanych osób. Nie jest idealnie, ale z pewnością zdecydowanie bezpieczniej.

REKLAMA

Więcej newsów w tematyce social mediów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA