REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jabra ma nowe słuchawki. Możesz je topić i nimi rzucać

Doszły mnie słuchy, że Jabra chce podbić jakość dźwięku w Polsce. Wprowadziła bowiem nowe słuchawki Elite 10 i Elite 8 Active na nasz rynek i mają to być propozycje dla najbardziej wymagających.

14.09.2023
16:40
Jabra ma nowe słuchawki. Możesz je topić i nimi rzucać
REKLAMA

W dzisiejszych czasach nie jest trudno o dobre słuchawki Bluetooth. Im droższe, tym oczywiście lepsze, chociaż wiele osób polega na ekosystemach - m.in. posiadacze Samsungów często wybierają słuchawki Galaxy, korzystający zaś z iPhone'a bardzo często preferują AirPodsy (Pro). Co powiecie jednak na coś bardziej niezawodnego - słuchawki, które można topić, rzucać, ale i tak wszystko wytrzymają?

REKLAMA

Jabra Elite 10. Najwyższa półka dźwiękowa

Jak twierdzi producent, Jabra Elite 10 to najbardziej zaawansowane słuchawki douszne do pracy i rozrywki. To propozycja z najwyższej półki i to widać - urządzenie wspiera technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos - Dolby Head Tracking. Poruszając się, słuchawki wykrywają pozycję naszej głowy, a dźwięk ma się do tego dostosowywać. Pchełki bazują na 10-mm przetwornikach, które mają oferować najlepsze możliwe wrażenia muzyczne.

Podobnie powinny wyglądać wrażenia z noszenia, ponieważ nowe słuchawki mają niezwykle wygodnie leżeć w uszach - zastosowano tu technologię ComfortFit, redukującą nacisk na ucho poprzez dopasowanie się do jego kształtu.

Jabra Elite 10 (źródło: Jabra)

Jabra Elite 10 oferują również ANC, czego nie mogło zabraknąć w słuchawkach premium. Co prawda firma nie podaje dokładnej wartości wyciszania otoczenia, ale twierdzi, że mają oferować dwa razy lepszą redukcję hałasu w porównaniu do innych słuchawek Jabra.

Jabra Elite 10 (źródło: Jabra)

Na koniec warto dodać, że Elite 10 ma na pokładzie funkcję Bluetooth Multipoint umożliwiającą połączenie dwóch urządzeń jednocześnie, przy jednoczesnym wsparciu Fast Pair i Swift Pair. Sztandarowej propozycji Jabry nie zabrakło też funkcji transparentności, redukcji szumu wiatru, asystentów głosowych, Spotify Tap, czy ładowania bezprzewodowego. Jabra Elite 10 działają do 6 godzin na baterii - czas ten można wydłużyć do 27 godzin z etui ładującym z aktywowanym ANC.

Słuchawki zostały wycenione na 1199 zł i będą dostępne już jutro w wersji beżowej, tytanowo-czarnej i czarnej błyszczącej.

Więcej o słuchawkach przeczytasz na Spider's Web:

Jabra Elite 8 Active to coś dla aktywnych. Niestraszne im wszelkie upadki czy woda

Natomiast Jabra Elite 8 Active to podobna półka cenowa, ale inne przeznaczenie. Jak sama nazwa mówi, słuchawki te zostały stworzone dla najbardziej aktywnych. Świadczy o tym m.in. szereg certyfikatów i standardów, potwierdzających wytrzymałość - same słuchawki oferują bowiem wodoszczelność i pyłoszczelność na poziomie IP68, ale także nie zabrakło certyfikatu MIL-STD-810H.

Jabra Elite 8 Active (źródło: Jabra)

Deszcz, pył, zmiany temperatury i niekorzystne warunki pogodowe to dla nich pikuś. Można je zanurzyć na głębokość 1,5 m i bez problemu przeżyją upadek z 1 m. Dodatkowo zostały przetestowane pod kątem wysokiej temperatury 40 stopni przy wysokiej wilgotności, czy zachlapania słoną wodą. Co ważne, Jabra Elite 8 Active są tak zbudowane, aby nie wypadały z uszu, nawet w ekstremalnych warunkach. Samo etui oferuje standard IP53.

Jabra Elite 8 Active (źródło: Jabra)
REKLAMA

Mimo wszystko nie zabrakło też funkcji dotyczących jakości dźwięku - jest 1,6 razy silniejsze ANC w porównaniu do innych słuchawek Jabra, technologia wyciszania wiatru i odgłosów ruchu ulicznego, 6 mikrofonów na pokładzie, asystent Google, Fast Pair, Bluetooth Multipoint, czy Spotify Tap. Jabra Elite 8 Active działają do 8 godzin na jednym ładowaniu i do 32 godzin z etui ładującym i włączonym ANC.

Jabra wyceniła Elite 8 Active na 949 zł. Słuchawki będą dostępne od 15 września w kolorze czarnym, granatowym, a w listopadzie zadebiutuje wersja karmelowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA