REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Zgadnij, ile zapłacisz za najtańszego Chromecasta. Ma Google TV i nawet HDR

Osoby, którym zgodność z standardem Ultra HD jest zbędna i nie chcą do niej dopłacać nawet złotówki, mają nową przystawkę telewizyjną do wyboru. Chromecast z Google TV, działający w maksymalnej rozdzielczości Full HD, czyli 1080p. Ale za to z HDR10 i HDR10+. Znamy cenę.

23.09.2022
19:26
najtańszy chromecast z google tv
REKLAMA

Chromecast z Google TV najnowszej generacji do tej pory dostępny był wyłącznie w lepszej i droższej wersji, oferującej zgodność z telewizorami i wyświetlaczami 4K. Mając na uwadze relatywnie niską cenę tego urządzenia, wielu podejrzewało, że Google już nie wprowadzi na rynek innego Chromecasta i skupi się wyłącznie na modelu z 4K. Mimo krążących po sieci plotek, że firma pracuje nad tańszą przystawką.

REKLAMA

Czytaj też:

Kto wierzył plotkom, ten... miał rację. Google właśnie po cichu wprowadził do oferty produkt nazwany po prostu Chromecast z Google TV, bez żadnego HD w nazwie. Jest nieco tańszy od tego dla telewizorów Ultra HD. Jest też kilka innych różnic: zarówno względem droższego modelu, jak i tanich Chromecastów poprzedniej generacji

Chromecast z Google TV. Czyli co?

Podobnie jak droższy model, również i ten Chromecast z Google TV wyposażony jest w pełną platformę smart TV z interfejsem - w przeciwieństwie do Chromecastów starszych generacji. Oznacza to, że urządzenie de facto zapewnia pełnię możliwości Android TV, co przede wszystkim przekłada się na dostęp do tysięcy aplikacji na ten system operacyjny, które można zainstalować na urządzeniu.

Tańszy Chromecast nie obsługuje rozdzielczości 4K. Jednak, co dość zaskakujące, Google zdecydował się na implementację obsługi HDR. Przystawka jest zgodna nie tylko z 1080p SDR, ale też HDR10, HDR10+ i HLG. Urządzenie potrafi też przekazywać do telewizora (i dalej) dźwięk w formacie Dolby Atmos.

Do urządzenia dołączony jest pilot, taki sam, jak do droższej wersji. Tańszy Chromecast ma jednak 8 GB pamięci, droższy zaś 16 GB. Część rezerwuje system operacyjny, więc miejsca na gry i aplikacje nie będzie zbyt wiele. Co ciekawe, tańszy Chromecast jest sprzedawany z Android TV 12 z Google TV na pokładzie, podczas gdy droższy nadal pracuje na starszej wersji systemu. Aktualizacja do najnowszej wersji ma się jednak pojawić niebawem.

Chromecast z Google TV - cena.

REKLAMA

Sprzęt, tak jak pozostałe Chromecasty, nie jest dostępny w oficjalnej polskiej dystrybucji. Na szczęście większość europejskich sklepów, w tym niemiecki Amazon, nie robi żadnego problemu z wysyłką do Polski, która często jest tania. Należy się też spodziewać, że część polskich sklepów sprowadzi urządzenie na własną rękę i będzie je sprzedawać w kraju.

Niezależnie od powyższego, Chromecast z Google TV kosztuje w sklepie Google’a 40 euro. Jest więc raptem o 5 euro tańszy niż wersja z 4K. Czy warto oszczędzać każdą złotówkę i nie dopłacać do lepszego urządzenia, którego atutów na dziś nie ma jak wykorzystać? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy indywidualnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA