1. Spider's Web
  2. Technologie

ASUS Zenbook 14 OLED to (prawdopodobnie) jedyny laptop, jakiego potrzebujesz

Lokowanie produktu: ASUS

O czym myślisz, kiedy zastanawiasz się nad tym, jakiego laptopa wybrać? Zapewne chcesz, żeby był smukły i lekki. Żeby długo pracował na jednym ładowaniu. Żeby działał szybko i sprawnie niezależnie od zastosowania. Przydałoby się też pewnie, żeby miał ładny ekran i żeby generalnie dobrze się prezentował. Jeśli tak, to ASUS Zenbook 14 OLED (prawdopodobnie) jest jedynym laptopem, jakiego potrzebujesz.

12.09.2022
19:54
ASUS Zenbook 14 OLED to odpowiedź na pytanie - jaki laptop wybrać?

Nie jest łatwo znaleźć laptop, który spełnia wszystkie powyższe kryteria. A jeśli już się jakiś trafi, to zwykle kosztuje fortunę, jaką mało kto dysponuje. Tymczasem ASUS Zenbook 14 OLED UX3402 jest naprawdę rozsądnie wyceniony, a mimo to zawiera w sobie wszystkie cechy, jakie większość konsumentów chciałaby ujrzeć w swoim nowym laptopie.

Styl i elegancja to synonimy Zenbooka 14 OLED.

Człowiek kupuje przede wszystkim oczami; oczywiście, cechy i parametry są ważne, ale jeśli laptop się nam nie podoba, to zwyczajnie omijamy go szerokim łukiem. ASUS Zenbook 14 OLED nie należy do takich urządzeń – to sprzęt, który przyciąga spojrzenia, a nie je odwraca. Obudowa jest stonowana, ale jednocześnie bardzo charakterystyczna, dzięki przetłoczeniom na klapie. Całość jest też niebywale smukła jak na 14 calowy laptop i prezentuje się przepięknie zarówno gdy jest zamknięta, jak i po otwarciu.

Asus ZenBook 14 OLED class="wp-image-2265294"
ASUS Zenbook 14 OLED

Tam bowiem czeka najjaśniejszy (całkiem dosłownie) element tego laptopa – ekran, jakiego ze świecą szukać w innych sprzętach tej klasy. To panel OLED o przekątnej 14” i rozdzielczości 2880 x 1800 px i odświeżaniu 90 Hz. Przede wszystkim oferuje on „nieskończony kontrast” i przepiękne, ale jednocześnie wiernie odwzorowane barwy. Czernie są prawdziwie czarne, a kolory wręcz wypływają z ekranu, niezależnie od tego, czy mówimy o oglądaniu seriali czy tworzeniu grafiki lub zdjęć.

 class="wp-image-2265276"
ASUS Zenbook 14 OLED

Jako że OLED cechuje się ekstremalnie niską emisją światła niebieskiego, ekran w nowym Zenbooku jest też przyjazny naszym oczom; nie męczy wzroku i pozwala pracować przed komputerem przez długie godziny. Wysoka rozdzielczość oczywiście przekłada się na ostry obraz, co docenimy nawet przeglądając strony internetowe, bo tekst będzie wyraźny i czytelny. Odświeżanie 90 Hz zaś przekłada się na wyraźnie płynniejsze animacje, co sprawia, że mamy wrażenie, jakby komputer działał jeszcze szybciej i płynniej, nawet podczas przesuwania kursora myszy czy przewijania stron internetowych.

Stworzony do pracy.

Będąc przy ekranie warto też podkreślić, że ma on proporcje 16:10, dające więcej przestrzeni w pionie od konwencjonalnych wyświetlaczy. A to oznacza, że ten laptop doskonale nadaje się do pracy, bo w relatywnie niewielkiej obudowie daje nam mnóstwo przestrzeni roboczej. Pracę ułatwią też inne elementy, jak np. bardzo wygodna klawiatura ASUS ErgoSense oraz gładzik, który skrywa małą niespodziankę – wirtualną klawiaturę numeryczną ASUS NumberPad 2.0, z której można korzystać równolegle z wykorzystywaniem gładzika do poruszania kursorem.

Świetna klawiatura i gładzik na niewiele by się jednak zdały, gdyby komputer nie był w stanie poradzić sobie ze stawianymi przed nim zadaniami.

Asus ZenBook 14 OLED class="wp-image-2265270"
ASUS Zenbook 14 OLED

ASUS Zenbook 14 OLED raczej nie będzie miał problemu z większością zastosowań, bo pomimo smukłej obudowy jest on zaskakująco wydajny i szybki. Jego sercem są nowe procesory Intel Core i5 lub Intel Core i7 12 gen., wspierane nawet przez 16 GB RAM-u LPDDR5 5200 MHz i kartę graficzną Intel Iris Xe. Ogromne znaczenie ma też super-szybki napęd SSD, który potrafi osiągnąć prędkości odczytu sięgające 6500 MB/s, więc przerzucanie plików i praca z dużymi zestawami danych nie stanowi dla niego żadnego wyzwania. Super-szybka jest też łączność sieciowa, bo ten niewielki laptop jest wyposażony w najnowszy standard Wi-Fi 6E, więc możemy liczyć na łączność sieciową niemal tak szybką, jakbyśmy podłączyli ją przewodem.

Asus ZenBook 14 OLED class="wp-image-2265291"
ASUS Zenbook 14 OLED

A skoro o przewodach mowa, to ASUS Zenbook 14 OLED może się w jednej chwili stać komputerem stacjonarnym. Mamy tu bowiem nie tylko pełnowymiarowe porty USB-A i HDMI, ale także port Thunerbolt 4, którym w prosty sposób podłączymy laptopa do stacji dokującej lub kompatybilnego monitora, jednocześnie przesyłając obraz i dane, a także ładując komputer. Wszystko to za pomocą jednego kabelka.

ASUS Zenbook 14 OLED – jedyny laptop, jakiego potrzebujesz.

Patrząc na możliwości tego komputera, nie sposób nie odnieść wrażenia, że to maszyna wprost skrojona na miarę potrzeb większości użytkowników. Sprawdzi się zarówno jako narzędzie codziennej pracy, jak i domowe centrum rozrywki, bo przecież piękny ekran OLED oznacza także doskonałe doznania wizualne podczas oglądania nowych produkcji wideo, czy też grania w gry poprzez streaming – dzięki zastosowaniu Wi-Fi 6E wszelkie usługi typu Xbox Game Pass czy Google Stadia działają na tym komputerze bez zająknięcia, jeśli tylko jesteśmy w zasięgu odpowiednio szybkiego łącza.

Asus ZenBook 14 OLED class="wp-image-2265297"
ASUS Zenbook 14 OLED

ASUS Zenbook 14 OLED to znakomita propozycja dla tych, którzy szukają uniwersalnego, a jednocześnie stylowego i rozsądnie wycenionego laptopa. To prawdopodobnie jedyny laptop, jakiego potrzebujesz i sprzęt, który poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nim postawisz.

Lokowanie produktu: ASUS
Najnowsze
Zobacz komentarze