REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Konsole Xbox dostaną dopalacz. Xbox Series włączy się znacznie szybciej, nowe czasy imponują

Testerzy nowej aktualizacji oprogramowania konsol Xbox Series zauważyli zmianę, która przypadnie do gustu wszystkim graczom. Rozruch maszyn Xbox Series został znacząco przyspieszony, a redukcja czasu robi duże wrażenie.

25.07.2022
18:35
xbox series x 2 generacja slim microsoft
REKLAMA

Uczestnicy dobrowolnego programu Xbox Insider odczuli zasadniczą różnicę, uruchamiając swoje Xboksy Series z zainstalowanymi testowymi wersjami nowego oprogramowania. Konsole do gier uruchamiają się teraz ponad dwukrotnie szybciej, co zostało uchwycone na pierwszych materiałach wideo krążących w sieci.

REKLAMA

Z 9 do zaledwie 4 sekund. Konsole Xbox Series niebawem będą uruchamiały się w rekordowo szybkim tempie.

Z wpisów pracowników Microsoftu na platformie Twitter wynika, że odświeżona animacja rozruchowa została znacznie skrócona. Poprzednie dziewięć sekund pełnego rozruchu konsoli zostało zastąpione czterema sekundami w najnowszej wersji oprogramowania. Zmiana została zanotowana na obu wersjach konsoli: tańszej Xbox Series S oraz wydajniejszej Xbox Series X.

Szybszy rozruch będzie możliwy w momencie uruchomienia konsoli po jej wcześniejszym pełnym wyłączeniu, bez przechodzenia w tryb uśpionej gotowości. Na ten moment nie wiadomo, kiedy aktualizacja oprogramowania trafi w ręce zwykłego użytkownika konsoli Microsoftu, bez przynależności do programu Xbox Insider. Ma to być jednak niedługo.

Szybszy rozruch robi wrażenie, ale nie rozwiązuje głównego problemu, jaki mam z włączaniem Xboksa.

REKLAMA

Na co dzień korzystam z Xboksa Series X i działa mi na nerwy, że zaraz po uruchomieniu konsoli muszę czekać kolejne sekundy, aż ta połączy się z Internetem oraz aktywuje sieciowe usługi zintegrowane z menu głównym. Niezależnie, czy wybiorę połączenie kablowe lub bezprzewodowe, mój XSX zawsze potrzebuje dodatkowych 8 - 10 sekund, by zaoferować pełnię systemowych możliwości. Niby niewiele, ale PlayStation 5 potrafi znacznie szybciej zaoferować dostęp do usług sieciowych.

Zastanawiam się, czy przy zredukowaniu prędkości rozruchu z 9 do zaledwie 4 sekund, głównie za sprawą skrócenia początkowej animacji rozruchowej, czas łączenia Xboksa z siecią nie stanie się teraz jeszcze dłuższy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA