REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jedna z najlepszych gwiezdnowojennych gier doczeka się sequela. Jest oficjalna zapowiedź Star Wars Jedi: Survivor

Gra Star Wars Jedi: Upadły zakon okazała się niespodziewanym hitem. Gwiezdnowojenna gra akcji, nieco nawiązująca stylem do gier soulslike, doczeka się kontynuacji. Studio Respawn opublikowało pierwszą zajawkę.

28.05.2022
16:58
Star Wars Jedi: Survivor
REKLAMA

Star Wars Jedi: Upadły zakon nie był nawet pierwotnie projektowany jako gra z uniwersum Gwiezdnych wojen. Tym niemniej na skutek wielu szczęśliwych zbiegów okoliczności ostatecznie się ukazał się w swojej ostatecznej formie i porwał wyobraźnię graczy. Okazało się, że nadal jest popyt na gry bez mikrotransakcji, bez podejścia gra jako usługa czy projektowane bez myślenia o ulubionych przez akcjonariuszy wydawnictw współczynników zaangażowania. Star Wars Jedi: Upadły zakon okazał się hitem, zebrał w większości bardzo ciepłe recenzje. To pierwsza od lat tego rodzaju gra od czasu zamknięcia legendarnego studia Lucasarts.

REKLAMA

Czytaj też:

Nic dziwnego, że wydawnictwo zleciło studiu Respawn Entertainment budowę drugiej części. Gra Star Wars Jedi: Survivor została właśnie zapowiedziana. Po raz kolejny gracze wcielą się w postać Cala Kestisa, któremu znów towarzyszyć będzie BD-1. Akcja gry dzieje się pięć lat po wydarzeniach z Upadłego zakonu.

Star Wars Jedi: Survivor - zajawka. Gra nie pojawi się na konsolach poprzedniej generacji.

REKLAMA

Nie jest na dziś jasne, czy poza Calem i BD-1 pojawią się inni bohaterowie z poprzedniej części. Respawn zapowiada za to świeżą obsadę interesujących postaci. Ulepszony ma zostać system walki, a sam Cal od czasu poprzedniej gry ponoć zdążył się nauczyć wielu nowych umiejętności Mocy. Scenariusz gry ponoć był już gotowy od lat - kontynuacja wydarzeń z Upadłego zakonu ponoć była już rozpisana jeszcze w toku produkcji poprzedniej gry.

Star Wars Jedi: Survivor ma pojawić się w wersji na PC oraz na konsole PlayStation 5 i Xbox Series. Gra nie doczeka się wersji na PlayStation 4 i Xbox One - co przykre dla posiadaczy tych urządzeń, ale też rodzi nadzieję, że Respawn Entertainment łatwiej będzie wycisnąć jak najwięcej z konsol bieżącej generacji. Teraz pozostaje tylko czekać na zwiastun prezentujący rozgrywkę. Opublikowana zajawka to na razie, niestety, tylko prerenderowana animacja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA