REKLAMA

Najlepsze czytniki RSS. Feedly? A może coś innego? Sprawdź alternatywne opcje

Jaki czytnik RSS wybrać? Tu poznasz najlepsze programy i aplikacje na Androida i iOS do agregowania newsów, a także czytniki RSS online - w przeglądarce, np. Chrome.

01.01.2022 19.30
Najlepsze czytniki RSS. Programy podobne do Feedly
REKLAMA

Dla wielu osób przeglądanie ulubionych stron i blogów w poszukiwaniu ciekawych newsów to już codzienny rytuał. Jak wyobrażasz sobie poranne popijanie kawy bez dawki najnowszych wiadomości? Tylko że wchodzenie kolejno na ulubione strony, by sprawdzić, czy pojawiło się coś ciekawego, jest niewygodne i zajmuje często więcej czasu niż samo czytanie.

REKLAMA

Jaki czytnik RSS wybrać? Alternatywy dla Feedly

Tu z pomocą przychodzą czytniki RSS, które w jednym miejscu wyświetlają najnowsze treści ze wszystkich ulubionych stron. Feedly to jeden z najpopularniejszych, ale nie jedyny warty uwagi agregator newsów. Zobacz, jakie jeszcze czytniki RSS warto wypróbować.

Dzięki temu artykułowi poznasz:

Czytnik RSS Inoreader

Ta wieloplatformowa usługa pozwala przeglądać najnowsze artykuły z subskrybowanych kanałów RSS, blogów, podcastów, wyszukiwań na Facebooku i Twitterze, a nawet biuletynów mailowych. Inoreader jest dostępny online - przeglądarce oraz w formie aplikacji mobilnej.

Zarówno przeglądarkowy, jak i mobilny interfejs tego czytnika RSS jest bardzo przejrzysty i elegancki. Użytkownik ma możliwość przełączania się między czterema motywami kolorystycznymi, które ułatwiają czytanie. Opcje wyświetlania treści także można dostosować do własnych potrzeb. Inoreader oferuje pięć różnych wariantów - od prostej listy nagłówków, którą łatwo i szybko można przejrzeć, aż do widoku całego posta. 

Platforma: przeglądarka, Android, iPhone, ChromeOS, Windows Phone
Cena: freemium (możliwość zakupu wersji PRO)
LinkInoreader

5 funkcji Inoreadera i porównanie z Feedly

The Old Reader

The Old Reader uruchomimy w każdej przeglądarce. Ten czytnik RSS online bez żadnych problemów dopasuje się także do urządzeń mobilnych. Nie ma co prawda dedykowanej aplikacji, jednak korzystanie z tego czytnika w przeglądarce jest równie wygodne na smartfonie. The Old Reader oferuje możliwość zmiany motywu na ciemny oraz przełączania między widokiem prostej listy postów a magazynową siatką postów. Dodatkową ciekawą funkcją jest możliwość organizowania subskrybowanych stron w foldery. 

Platforma: Przeglądarka
Cena: Freemium
LinkThe Old Reader

Reeder

Dla użytkowników urządzeń Apple Reeder to dobra, solidna alternatywa wyposażona w wiele funkcji. Pozwala wybrać wiele źródeł wiadomości. Ten czytnik RSS porządkuje treści w bardzo czytelny sposób i pozwala zapisywać artykuły do późniejszego przeczytania.

Reeder nie tylko działa dobrze, ale równie dobrze też wygląda. Wyświetla miniatury artykułów oraz podgląd obrazów bez ich klikania. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany motywu na ciemny. Reeder nie stosuje modelu subskrypcji premium, jak większość tego typu aplikacji. Zamiast tego pobiera jednorazową opłatę. 

Platforma: macOS, iPhone, iPad
Cena: $4.99 dla iOS, $9.99 dla macOS
LinkReeder

Recenzja Reeder RSS

Feedbin

Jeśli w wyborze czytnika newsów stawiamy na jakość, nie można pominąć Feedbin. Ta propozycja to dobrze zaprojektowany program, który dostarcza wszystkich niezbędnych funkcji w eleganckiej i przejrzystej formie. Do listy subskrypcji można dodawać najróżniejsze źródła, od witryn internetowych, po biuletyny mailowe. Do tego użytkownik ma możliwość wybrania nie tylko motywu kolorystycznego, ale też fontu, co znacznie zwiększa wygodę czytania. Bonusową, ciekawą i przyjemną funkcją jest tryb pełnoekranowy, który zapewnia jeszcze lepsze doświadczenia.

Warto jeszcze wspomnieć synchronizację w czasie rzeczywistym. Po przerwaniu czytania na jednym urządzeniu, można bez problemu wrócić do niego na innym bez żadnych opóźnień. 

Platforma: przeglądarka, iPhone, macOS
Cena: darmowy trial na 14 dni, $5 za miesiąc
LinkFeedbin

NewsBlur

To rozbudowane i pełne funkcji narzędzie, które doskonale spełnia swoje zadanie. NewsBlur został wyposażony we wszystko, czego trzeba, by dostosować przeglądanie i organizowanie treści do własnych potrzeb. Ten czytnik RSS pozwala nie tylko zmienić sposób wyświetlania artykułów, by wygodnie było je przeglądać, ale też każdego pojedynczego tekstu.

Użytkownik może zdecydować, czy chce czytać jedynie tekst, czy wyświetlić post w oryginalnym kształcie dzięki wbudowanej przeglądarce. Dodatkowo NewsBlur daje możliwość organizowania zawartości w foldery, zapisywania oraz udostępniania treści. 

Platforma: przeglądarka, Android, iPhone, iPad
Cena: freemium
LinkNewsBlur

Feedbro

Ten czytnik RSS online to dodatek do przeglądarki - taka forma zapewnia szybkość i wygodę użytkowania. Feedbro oferuje wiele trybów przeglądania subskrybowanej zawartości, a wbudowany silnik reguł pozwala na zaawansowane filtrowanie zawartości, automatyczne tworzenie zakładek, tagowanie, podświetlanie oraz ukrywanie artykułów. Feedbro daje także możliwość organizowania zawartości w foldery oraz pozwala przyspieszyć korzystanie jeszcze bardziej dzięki skrótom klawiszowym. 

Platforma: dodatek do Chrome oraz Mozilla Firefox
Cena: darmowy
LinkFeedbro

Tworzenie kanałów RSS za pomocą rozszerzenia Feedbro w przeglądarce Chrome

QuiteRSS

Ten zupełnie darmowy czytnik RSS to program, który należy pobrać i zainstalować na komputerze. Taka forma jest zdecydowanie mniej popularna, jednak QuiteRSS ma wiele przydatnych funkcji, takich jak rozbudowane filtry, wbudowana przeglądarka pozwalająca na wygodne i przejrzyste wyświetlanie artykułów oraz automatyczna aktualizacja kanałów.

Sam interfejs QuiteRSS jest bardzo wygodny i w niczym nie ustępuje przeglądarkowym konkurentom. Dodatkowym atutem jest fakt, że to zupełnie darmowy program bez żadnych ograniczeń czy płatnych subskrypcji.  

Platforma: Windows, macOS, Linux
Cena: Darmowa
LinkQuiteRSS

REKLAMA

Teraz już pewnie wiecie jaki czytnik RSS wybrać

To już koniec naszego zestawienia najlepszych czytników RSS. Jak widać, na Feedly świat się nie kończy i jest wiele programów oraz aplikacji, które mogą tę pozycję zastąpić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA