REKLAMA

Jaki program do obsługi poczty e-mail? Najlepsze alternatywy dla Outlooka

Outlook to jeden z najpopularniejszych klientów pocztowych, czyli programów do obsługi poczty e-mail. Niestety, pakiet Office nie należy do najtańszych. Sprawdźmy, jakie ciekawe alternatywy warto wziąć pod uwagę, szukając idealnego klienta poczty e-mail. Oto programy podobne do Outlooka.

01.12.2021 10.35
Jaki program do obsługi poczty? Najlepsze alternatywy Outlooka
REKLAMA

W dzisiejszych czasach poczta e-mail jest niezbędna i korzysta z niej praktycznie każdy. Wiele osób z różnych przyczyn musi używać jednocześnie wielu skrzynek e-mail. Tutaj z pomocą przychodzą programy do obsługi poczty takie, jak Thunderbird czy Mailspring, które pozwalają na przeglądanie wiadomości z wielu źródeł jednocześnie. Mają też wiele innych przydatnych funkcji, którym warto się przyjrzeć.

REKLAMA

Z tego artykułu poznasz następujące programy do obsługi poczty:

Aplikacje:

Programy do obsługi poczty e-mail

Thunderbird

To w pełni darmowy program do obsługi poczty e-mail na wolnej licencji. Projekt wzorowano na przeglądarce Mozilla Firefox. Daje możliwość przechowywania poczty e-mail lokalnie na komputerze, ale także w zdalnych folderach. Ponadto Thunderbird posiada bardzo rozbudowane możliwości filtrowania oraz zarządzania pocztą e-mail.  Jest dostosowany do używanie wielu kont oraz wielu tożsamości jednocześnie, do tego wyposażono go w funkcję automatycznych podpisów.

Inną ciekawą funkcjonalnością jest obsługa czatów. Thunderbird pozwala na prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym ze swoimi kontaktami bezpośrednio z ulubionej aplikacji do przesyłania wiadomości w wielu obsługiwanych sieciach. 

Jak skonfigurować pocztę e-mail w Mozilla Thunderbird

Wariant: Darmowy (open-source)
Platforma: Windows, macOS, Linux, BSD, Haiku
Link: Thunderbird

Mailbird

Ten program to równie ciekawa i solidnie wyglądająca propozycja klienta poczty e-mail. Posiada darmową wersję, która jest jednak nieco ograniczona w stosunku płatnego wariantu. Dużą zaletą Mailbird jest bardzo estetyczny i intuicyjny interfejs, w którym użytkownik natychmiast się odnajdzie i bez żadnych trudności dotrze do wszystkich potrzebnych mu funkcji. Program posiada wbudowane aplikacje takie jak Facebook, Twitter, Whatsapp, Kalendarz Google czy Dropbox.

Ciekawą funkcją tego klienta pocztowego jest wspólna skrzynka odbiorcza dla wszystkich kont, gdzie program wyświetla zbiorczo wszystkie najnowsze wiadomości. Mailbird posiada całkiem spore możliwości, jeśli chodzi o dostosowywanie wyglądu i funkcji. Do wyboru jest duża ilość motywów graficznych, które poprawiają estetykę i czytelność poczty e-mail.

Wariant: Freemium (darmowy z ograniczoną funkcjonalnością)
Platforma: Windows
Link: Mailbird

eM Client

Ten klient pocztowy ma bardzo przejrzysty i dobrze zbudowany interfejs, który użytkownicy Gmaila mogą nazwać nawet znajomym. Ciężko się tu zgubić, wszystko jest uporządkowane w postaci czytelnych bloków.

eM Client poza obsługą poczty e-mail posiada także funkcję kalendarza, zadań, kontaktów, notatek, a nawet czatu. Obsługuje wszystkie najbardziej znane usługi takie jak Gmail, Exchange, iCloud i Outlook365. Konfiguracja nowych skrzynek mailowych przebiega automatycznie i jest bardzo intuicyjna, podobnie jak import danych. Program posiada też rozbudowane mechanizmy przeszukiwania skrzynek oraz wsparcie dla ekranów dotykowych. 

Wariant: Freemium (darmowy z ograniczoną funkcjonalnością)
Platforma: Windows, macOS
Link: eM Client

Mailspring

To nowoczesny klient poczty e-mail, który został wyposażony w wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Posiada bardzo czysty, minimalistyczny interfejs oraz wbudowany ciemny motyw kolorystyczny, który wygląda równie dobrze.

Mailspring posiada ujednoliconą skrzynkę e-mail, gdzie wyświetlane są wiadomości ze wszystkich dodanych wcześniej kont. Dodatkowo ma także możliwość odkładania wiadomości na później, wyszukiwania offline oraz obsługuje etykiety Gmaila. Ciekawą opcją jest obsługa gestów na ekranach dotykowych.

Wariant: Freemium (opcjonalna subskrypcja zwiększa zakres funkcji)
Platforma: Windows, macOS, Linux, Ubuntu, Fedora
Link: Mailspring

Aplikacje

Spark

To inteligentna aplikacja pocztowa, która skupia się na utrzymaniu porządku i maksymalnej intuicyjności. Poczta w Spark jest automatycznie przydzielana do kategorii takich, jak „wiadomości osobiste”, „oferty”, „powiadomienia”. Obsługa interfejsu opiera się na intuicyjnych gestach, które łatwo zapamiętać.

Aplikacja Spark posiada funkcje takie jak przypinanie ważnych wiadomości e-mail, odkładanie na później oraz archiwizowanie. Spark ma też ujednoliconą skrzynkę odbiorczą, gdzie trafiają najnowsze wiadomości ze wszystkich adresów. Inną przydatną funkcją jest inteligentne wyszukiwanie, które rozpoznaje najbardziej naturalne zapytania takie, jak „załączniki od Alexa w zeszłym tygodniu” i wyświetla właśnie to, czego użytkownik potrzebuje. Ponadto użytkownik ma możliwość samodzielnego dostosowania powiadomień w taki sposób, aby aplikacja informowała tylko o tych wiadomościach, które są naprawdę ważne. 

Wariant: Freemium (możliwość rozszerzenia o płatną subskrypcję)
Platforma: Android, macOS, iPhone, Android Tablet, iPad, AppleWatch
Link: Spark

FairEmail

To klient poczty e-mail nastawiony przede wszystkim na prywatność. Jest wyposażony w kreator, który szybko i intuicyjnie przeprowadza użytkownika przez wszystkie etapy konfiguracji nowej skrzynki. Ta aplikacja ma wiele rozbudowanych ustawień prywatności, takich jak szyfrowanie za pośrednictwem OpenPGP i S / MIME. FairEmail można łatwo obsłużyć za pomocą gestów, a także dostosować do własnych potrzeb za pomocą oferowanych motywów. 

Wariant: Freemium (możliwość dokupienia wersji PRO)
Platforma: Android, Android Tablet
Link: FairEmail

Apple Mail

Ten klient poczty to kolejna propozycja oparta o inteligentne funkcje ułatwiające obsługę i porządkowanie poczty. Czysty i estetyczny interfejs został wyposażony w dodatkowy pasek ulubionych, z którego użytkownik ma łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych folderów. Podgląd fragmentów wiadomości na liście jest bardzo kompaktowy i ułatwia przeglądanie. Funkcja wyszukiwania została wzbogacona o inteligentne sugestie, a wyświetlanie wiadomości w formie wątków pozwala łatwo przeglądać każdą konwersację. 

Wariant: Darmowy
Platforma: macOS, iPhone, iPad
Link: Apple Mail

K-9 Mail 

REKLAMA

Ta aplikacja do obsługi poczty e-mail przeznaczony dla urządzeń z systemem android, Pomimo swojego dość przeciętnego wyglądu, posiada wszystkie najważniejsze funkcje. Wyposażono go w synchronizację wielu folderów, podpisy wiadomości, konfigurację zwrotnego adresu, oznaczanie wielu wiadomości, zapisywanie załączników oraz powiadomienia, które można dostosować do własnych potrzeb. K-9 Mail jest w pełni darmową aplikacją o otwartym kodzie źródłowym. 

Wariant: Darmowy (open-source)
Platforma: Android, Android Tablet
Link: K-9 Mail 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA