REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Redmi 10 już niemal oficjalnie. Na pokładzie aparat 50 Mpix i wyświetlacz 90 Hz

Redmi – marka należąca do Xioami – przedwcześnie i najpewniej omyłkowo zaprezentowało telefon Redmi 10. Miło się czyta jego specyfikację, mając na uwadze, że najpewniej będzie niedrogi.

13.08.2021
19:57
redmi 10 specyfikacja
REKLAMA

Jeszcze niedawno pod tym adresem znajdowała się pierwsza zapowiedź telefonu Redmi 10. Oficjalnie, na blogu Xiaomi. Wpis został już usunięty, ale co przeczytaliśmy, to już nasze. A także co już widzieliśmy. Redmi 10 – co widać na ilustracji wprowadzającej do tego tekstu – nijak z wyglądu nie przypomina swojego poprzednika. Wygląda jak model z wyższej półki, nawiązując wyglądem wyspy aparatów i wcięcia na przedni aparat do modelu Xiaomi Mi 10 Ultra.

REKLAMA

Telefon wyposażony jest w 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD+ i z odświeżaniem 90 Hz. Odświeżanie jest przy tym dynamicznie regulowane wedle potrzeb, by oszczędzać energię. Za wydajność odpowiadać będzie układ MediaTek Helio G88 z 6 GB RAM i 128 GB pamięci.

Redmi 10 od Xiaomi. Specyfikacja i aparat niedrogiego telefonu.

Redmi 10 nie tylko będzie w miarę szybki i ładny, ale też powinien wykonywać całkiem niezłe zdjęcia. Tylny aparat składa się z 50-megapikselowego modułu głównego, 8-megapikselowego szerokokątnego, dwumegapikselowego makro i dwumegapikselowego czujnika głębi. Z przodu telefonu znajdzie się 8-megapikselowy aparat do autoportretów.

REKLAMA

Telefon powinien też długo pracować bez podłączania go do ładowarki, co zapewnić ma akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 18 W. Choć, co ciekawe, do zestawu dołączona będzie 22,5-watowa ładowarka, prawdopodobnie by uprościć proces technologiczny całej linii Redmi. Nie zabraknie też czytnika linii papilarnych (z boku obudowy), głośników stereo i złącza słuchawkowego. Redmi 10 pracuje pod kontrolą systemu MIUI 12.5, zbudowanego na bazie Androida 11.

Ceny jeszcze nie są znane, ale zapewne będzie niedrogo. Oficjalne informacje na temat Redmi 10 mają zostać zakomunikowane 18 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA