REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Cyfrowy Polsat stworzył konkurencję dla... Cyfrowego Polsatu

ipla poszerza swoją ofertę, zarówno jeśli chodzi o bibliotekę filmów na życzenie, jak i tradycyjne kanały linearne. Po wprowadzeniu nowych pakietów, możemy mówić o prawdziwej internetowej kablówce.

20.05.2014
15:06
Cyfrowy Polsat stworzył konkurencję dla… Cyfrowego Polsatu
REKLAMA

Do oferty ipla wprowadzono 10 nowych kanałów: AXN HD, AXN Spin, AXN White, AXN Black, Sundance, Da Vinci Learning, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History oraz Duck TV. W sumie na platformie znajduje się już 36 stacji dostępnych w różnych pakietach - począwszy od pakietu wyłączającego reklamy i włączającego jakość HD na darmowych propozycjach, poprzez pakiety z premierami seriali, kanałami sportowymi, newsowymi, edukacyjnymi po pakiet MAX za 49,90 zł miesięcznie.

REKLAMA

W obecnej formie ipla stała się bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych ofert telewizji kablowych, czy satelitarnych. W ramach stosunkowo niskiej opłaty abonamentowej możemy mieć dostęp do licznych treści zarówno w systemie VOD, jak i nadawanych linearnie. To wszystko nie tylko na ekranie komputera, ale też urządzeniach mobilnych i platformach Smart TV.

W ofercie brakuje kanałów ogólnopolskich, a także treści premium. Również oferta dla najmłodszych jest mocno ograniczona. Pierwszą wadę można zawsze uzupełnić poprzez dostęp do DVB-T, ale świetnie gdyby ipla zaoferowała jeszcze linearne HBO z opcją dostępu do usługi HBO GO.

Druga platforma Cyfrowego Polsatu

vod w polsce

Swego czasu wyglądało na to, że Cyfrowy Polsat będzie się starał scalić ofertę satelitarną z internetową, tak by ipla była tylko nazwą serwisu VOD. Obecnie wytyczona ścieżka zdaje się prezentować inne podejście. ipla jest wewnętrzną konkurencją, logo Cyfrowego Polsatu gdzieniegdzie się pojawia, ale całość jest pozycjonowana dla innego klienta.

Polsatowskie treści bez bagażu w postaci obciachowego paszportu korzyści - takie podejście wydaje się być całkiem trafne.

Dużo treści, mocne filmowe premiery w VOD jak najnowsze dzieło Smarzowskiego, przyzwoita strona internetowa oraz dostępność na wszystkich platformach mobilnych i Smart TV sprawiają, że ipla wydaje się lepiej wypozycjonowana niż Cyfrowy Polsat, czy sieć Plus. Choć jak przyjrzymy się bliżej, to pozostają te same mankamenty oferty, ale jednak wizerunkowo, na pierwszy rzut oka, wygląda to naprawdę nieźle.

REKLAMA

ipla od Cyfrowego Polsatu radzi sobie nieźle. Pytanie, czy rzeczywiście potrzebujemy internetowej telewizji linearnej? Czy w dobie serwisów VOD chcemy oglądać klasyczne kanały na komputerze, tablecie, a nawet Smart TV?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA